MojAndroid

Aktualizované 16. januára o 12:50:

Ešte pred dopísaním pôvodného článku sa aplikácia znovu objavila v Obchode Play. Nie je sa čomu čudovať, má viac než 10 miliónov stiahnutí a Xiaomi si nemôže dovoliť nechať takú veľkú časť svojich zákazníkov bez podpory. Zaujímavé je, že aplikácia naďalej môže pristupovať k vaším kontaktom a SMS správam tak, ako doteraz. Nedošlo teda k zmene povolení v rámci aplikácie, ale zrejme k odôvodneniu používania týchto povolení. Keďže rôzne nositeľné zariadenia Xiaomi umožňujú prácu s notifikáciami, je skôr záhadou, prečo vôbec došlo k odstráneniu aplikácie z obchodu.

Verzia: 3.4.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.4.1
Aktuálna cena: Zdarma

Pôvodný článok:

Ak vlastníte nejaké nositeľné alebo fitness zariadenie od spoločnosti Xiaomi, s najväčšou pravdepodobnosťou máte vo svojom smartfóne nainštalovanú aj aplikáciu Mi Fit. Tá bola teraz z ničoho nič odstránená z Obchodu Play a už ju tam viac nenájdete. Našťastie, existuje jednoduché riešenie, ako ju nainštalovať v budúcnosti.

Zmena podmienok v Obchode Play

Za odstránením aplikácie je s najväčšou pravdepodobnosťou nové nariadenie spoločnosti Google, ktoré obmedzuje prítomnosť aplikácií v Obchode Play. Nové pravidlá hovoria o tom, že budú odstránené všetky aplikácie, ktoré majú neodôvodnený prístup k informáciám o volaniach a SMS správach.

Táto novinka zrejme postihla aj aplikáciu Mi Fit. Nové pravidlá začali platiť od 15. januára a práve v týchto dňoch si prví používatelia všimli, že aplikáciu v Obchode Play už viac nenájdete.

Čo môžete teraz robiť?

Našťastie, existuje jednoduché riešenie. Stačí, keď si aplikáciu stiahnete prostredníctvom APK súboru na tomto odkaze alebo pomocou tlačidla nižšie v článku. Nevýhodou je, že takto nainštalovaná aplikácia nebude získavať pravidelné aktualizácie od vývojárov. Je preto rad na spoločnosti Xiaomi, aby aplikáciu upravila tak, aby vyhovovala najnovším podmienkam Obchodu Play. Vzhľadom na množstvo predaných kusov nositeľných zariadení a tým pádom potenciálnych nespokojných zákazníkov je veľmi pravdepodobné, že sa aplikácia v Obchode Play už čoskoro znovu objaví.

Za tip na článok ďakujeme čitateľovi Burneymu!

16.1.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+