MojAndroid

Novinky Sony Xperia Z2 a Xperia Z2 Tablet, predstavené na MWC minulý týždeň, prichádzajú s jednou unikátnou novinkou. Ako prvé zariadenia na trhu disponujú totižto micro USB výstupom s podporou štandardu MHL 3. Tento umožňuje cez jeden kábel prenášať video v rozlíšení až 4K so šírkou pásma až 6 Gbps, či nabíjať smartfón a tablet s výkonom 10W. Navyše, v novom štandarde je vyhradený aj samostatný 75 Mbps kanál , ktorý okrem možnosti pripojenia príslušenstva umožní aj  samostatný prenos dát. Pôvodná verzia podporovala rýchlosť len do 1 Mbps.

Nový MHL 3.0 štandard demonštrovala spoločnosť Silicon Image na MWC na smartfóne Sony Xperia Z2 a televízore Sony s rozlíšením 4K. Zostava prezentovaná na výstave bola dokonca schopná ovládať smartfón pomocou diaľkového ovládača od TV, ukázaný bol aj prenos dát cez MHL 3.0 kábel. Výhodou toho všetkého nebude len prenos kvalitnejšieho videa, ale aj univerzálnejšie použitie smartfónu, cez ktorý bude možné súčasne prenášať dáta, nabíjať zariadenia, či pripojiť externé príslušenstvo.

Zdroj: engadget

4.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+