MojAndroid

Tí z vás, ktorí cestujú mestskou hromadnou dopravou, určite neznášajú situácie, keď im ujde autobus zo zastávky priamo pred nosom. Dnešné grafikony sú jednak neprehľadné, a jednak sa menia tak často, že si ich nedokážete zapamätať naspamäť. V tom, aby ste už nikdy nezmeškali autobus alebo električku, vám však môže pomôcť šikovná česká Android aplikácia. Jej názov je MHD Tabule a funguje inak, ako jej konkurenti.

mhd-tabule-2 mhd-tabule-4 mhd-tabule-3

Náš tip
APLIKÁCIE | Cestovné poriadky CP – konečne už aj na Slovensku

Základom aplikácie sú, ako už z názvu vyplýva, MHD tabule. Tie si môžete predstaviť ako malé grafikony priamo vo vašom mobile alebo tablete. Stačí si vybrať miesto, začiatočnú zastávku, konečnú zastávku a určiť, či sa majú zobrazovať iba priame spoje, alebo aj spojenia s prestupom. Potom sa na domácej obrazovke aplikácie zobrazí nová tabuľka. Obrovskou výhodou aplikácie je možnosť pridať si tabuľku aj vo forme widgetu priamo na plochu, takže môžete mať odchody autobusov dostupné vždy, keď to potrebujete. Tých, ktorí nemajú predplatené mobilné dáta alebo bývajú na mieste s horším pokrytím signálu, rozhodne poteší aj možnosť stiahnutia údajov do pamäte zariadenia (offline). Pokiaľ chcete zistiť odchod autobusu alebo električky z vami neznámeho miesta, môžete využiť aj funkciu zobrazenia najbližších zastávok.

Pozitívne hodnotíme aj množstvo grafikonov, ktoré sú k dispozícii. V aplikácii MHD Tabule nájdete zrejme všetky slovenské okresné mestá, pričom sa v databáze samozrejme nachádzajú aj české grafikony. Nakoľko je aplikácia dostupná v obchode Play úplne bezplatne, odporúčame vám ju nainštalovať a vyskúšať. Okrem funkcií vás prekvapí aj pekne spracovaným a funkčným prostredím, či obsiahlymi nastaveniami, kde si môžete upraviť napríklad tému samotnej aplikácie a samotných widgetov. Odkaz na stiahnutie nájdete nižšie.

Verzia: 1.4.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.3
Aktuálna cena: Zdarma

18.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+