MojAndroid

Mať svoje vlastné metaverzum je zrejme cool a nový štandard. Po Facebooku (vlastne Meta) s týmto nápadom prichádza už aj Google. Ten, vzhľadom na skúsenosti s vývojom softvéru (Android), by mohol znamenať vážnu konkurenciu pre spoločnosť Meta. Správu priniesol portál Android Police.

Google a jeho metaverzum: Google Glass sa vracia?

Po takmer desiatich rokoch od Google Glass sa tieto okuliare pomaly, ale isto vracajú späť v novej verzii a s novým nápadom. Majú k tomu použiť spoločnosť North, ktorú kúpili počas leta 2020. North je výrobca inteligentných okuliarov, ktorému sa nepodarilo uviesť na trh pokračovanie, kým patril pod firmu Intel. Spočiatku sa nevedelo, čo by Google mohol robiť s firmou North, ale všetko začína dávať zmysel – budujú metaverzum.

North sa najviac preslávil špeciálnymi inteligentnými okuliarmi, ktoré kombinovali šošovky so smart displejom. So zabudovaným mikrofónom a prsteňom na ovládanie, tieto inteligentné okuliare fungovali ako head-up displej. Upozorňovali na prichádzajúce notifikácie a umožňovali aj navigáciu.

Google Glass sa nikdy nedostali do predaja, ale vyzeralo to ako niečo, k čomu by sa časom mohla spoločnosť vrátiť. Technológia svojho času bola možno pozadu plus teraz je tu trend s metaverom, čiže možno je ten správny čas na návrat okuliarov od Google. Spolu s múdrymi hlavami z Northu by sa táto predstava mohla uskutočniť.

Navyše, Android Police upozorňuje, že táto správa prišla týždne potom, čo Google najal vysokopostaveného človeka z Oculusu. Oculus patrí Facebooku (Meta) a pomáha im vyvíjať AR/VR okuliare. Uvidíme, či v priebehu tohto roka zistíme viac – sme zvedaví.

Náš tip
Konšpirácie súťažili o cenu Hoax roka 2021. Ktorá z nich zvíťazila?
2.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+