MojAndroid

Krátko potom, čo Facebook oznámil zmenu svojho pomenovania na “Meta”, sa začali objavovať správy o pripravovaní inteligentných hodiniek. Mnohým sa to môže javiť ako veľmi zvláštny fakt, no web Phandroid zverejnil zaujímavé informácie a potvrdzuje, že vstup Meta na trh smart hodiniek bude zrejme realitou.

Inteligentné hodinky od Meta budú unikátne. Ponúknu kameru na video hovory

K dispozícii je iba jeden ukážkový obrázok inteligentných hodiniek. Ten však popravde o nich prezrádza pomerne veľa. Určite na prvý pohľad najviac zaujme výrez pre web kameru. Tá si svoje umiestnenie našla v prostriedku dolnej časti obrazovky. Na pravom boku hodiniek sa nachádza hardvérové tlačidlo, ktoré bude pravdepodobne slúžiť na navigáciu v systéme.

facebook meta inteligentné hodinky
Zdroj: Phandroid.com

Tento obrázok bol mimochodom nájdený v kóde jednej aplikácie Facebook pre iPhone. Dizajn môže niektorým jemne pripomínať populárne Apple Watch alebo niektorý model značky Fitbit. Hrany sú zaoblené a náramok je možné vymeniť za nejaký iný. Meta vraj pridá funkcie na sledovanie zdravia, športovej aktivity či srdcového tepu. Hrúbku rámčekov v okolí displeja môžete vidieť na obrázku.

Momentálne je neznáme, aký systém bude na smart hodinkách bežať. Zdrojový kód naznačuje, že by mali byť kompatibilné ako s Androidom, tak aj s iOS. O špecifikáciách kamery na video hovory veľa nevieme, no veríme, že na jej primárny účel bude viac než dostatočná.

Facebook Meta
Zdroj: TheVerge.com

Uvidíme, či bude mať niekto o ne záujem, hlavne kvôli tomu, že Meta (vtedy Facebook), sa v minulosti vyznačovala mnohými škandálmi ohľadom súkromia používateľov. Hodinky by mali byť dostupné počiatkom roka 2022. Uvidíme, či bude mať projekt nejaký úspech. Meta sa okrem vývoja softvéru snaží produkovať aj hardvér. Za zmienku stojí aj nedávny počin v spolupráci so značkou Ray-Ban.

Náš tip
Rok 2022 bude rokom skladacích smartfónov. Minimálne tých od Samsungu

2.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+