MojAndroid

V roku 2022 spoločnosť Meta predstavila svoj prvý headset s názvom Meta Quest Pro. Spoločnosť dúfala v skvelý predaj tohto produktu, no toto očakávanie sa až tak nenaplnilo. Portál AndroidCentral prináša informáciu, že Meta aj napriek tomu pracuje na jeho druhej verzii, na ktorú si však budeme musieť počkať.

LG odkladá príchod nového headsetu

Výrobcom tohto headsetu bude spoločnosť LG, ktorá na jeho výrobu použije operačný systém Horizon od spoločnosti Meta. Prvotný plán bol, aby zariadenie prišlo na trh v roku 2025, čo sa však podľa najnovších informácii nepodarí.

Meta Quest Pro 2
Meta Quest Pro 2 | Zdroj: AndroidCentral.com

LG presúva príchod Meta Quest headsetu na rok 2027. Predbehne ho ale spoločnosť Samsung, ktorá má predstaviť svoj XR headset už v priebehu tohto roka. Ten bude fungovať na základe Android XR platformy od Googlu.

Majitelia nového headsetu by z neho mali mať pri používaní lepší zážitok, ktorý LG prirovnáva k biznis triede. Práve preto bol jeho príchod odložený o ďalšie dva roky. Spoločnosť chce, aby bol produkt čo najlepší, v porovnaní s tými, ktoré by mali prísť na trh už čoskoro.

Ako bude vyzerať nový Meta Quest Pro 2?

Nový Meta Quest Pro 2 bude pravdepodobne disponovať najnovšou technológiou displeja. Malo by ísť o 4K micro OLED displej s rozlíšením 3840 x 3840 pixelov vyčlenených pre priestor jedného oka. Pre lepšiu predstavu zlepšenia kvality, Meta Quest 3 ponúka na jedno oko rozlíšenie 2064 x 2208 pixelov.

Meta Quest Pro 2
Meta Quest Pro 2 | Zdroj: AndroidCentral.com

Maximálna svietivosť displeja by mala byť 10 000 nitov, čo sa na prvý pohľad môže zdať priveľa. Ak však do úvahy vezmeme ostatné faktory, ktoré na svietivosť vplývajú, je to akurát. VR headsety používajú technológiu nízkej perzistencie, ktorá funguje na princípe vypínania pixelov niekoľko krát za sekundu, ešte pred tým, ako sa znovu rozsvietia. Táto technológia je podobná PWM frekvencii. Tá sa však používa pri displejoch smartfónov.

Náš tip
Smart hodinky Samsung Galaxy Watch zrejme čaká veľká zmena. Príde už v lete?

24.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+