MojAndroid

Spoločnosť Meta minulý týždeň dočasne pozmenila pravidlá uverejňovania príspevkov tak, aby používatelia z Ukrajiny mohli na jej platformách zverejňovať hrozby násilia voči ruskej armáde. Týmto krokom si však nie len že vyslúžila zákaz prevádzkovať svoje sociálne siete v Rusku, ale taktiež spôsobila rozruch.

Používatelia Instagramu a Facebooku z celého sveta uvoľňovanie pravidiel využili na šírenie nenávisti nie len voči ruskej armáde, ale aj voči Rusom, Bielorusom či ich vládam. Meta teraz objasnila, že zmeny v pravidlách majú svoje limity. Téme sa venoval portál Bloomberg.

Výnimku z pravidiel dáva Meta len Ukrajincom

Prezident spoločnosti pre globálne záležitosti, Nick Clegg, zverejnil vyhlásenie, v ktorom uviedol, že cieľom tohto kroku je chrániť práva Ukrajincov. Meta nemala v úmysle podnecovať diskrimináciu, obťažovanie alebo násilie voči Rusom. Ďalej sa v internom príspevku snažil postoj firmy k vojenskému konfliktu vysvetliť zamestnancom firmy. V ňom okrem iného tvrdí, že nová politika platí len na Ukrajine a iba v kontexte vojenskej invázie na Ukrajinu.

Zároveň nepriamo upozornil na príspevky týkajúce sa smrti „hlavy štátu”, čím vzhľadom na situáciu pravdepodobne hovoril o ruskom prezidentovi Vladimírovi Putinovi.

„Nepovoľujeme ani výzvy spáchania atentátu na hlavu štátu,“ uviedol Clegg, hoci meno Putina nespomenul.

Náš tip
Kto Pomôže Ukrajine: Prvá časť peňazí určená na pomoc bude rozdelená onedlho

17.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+