MojAndroid

Niekedy to vyzerá, že spoločnosť Meta čelí jednej žalobe za druhou. Len včera sme informovali o vyšetrovaní kvôli monopolnému správaniu. Írska komisia pre ochranu údajov udelila materskej spoločnosti Facebooku pokutu vo výške 17 miliónov eur, informoval portál  Thehackernews.

Hlavným dôvodom bola séria bezpečnostných nedostatkov, ktorá vyústila k únikom rôznych citlivých dát používateľov. Platformy spoločnosti Meta podľa komisie nezaviedli vhodné technické a organizačné opatrenia,  ktoré by boli v súlade s ochranou osobných údajov v EÚ (GDPR).

Rozhodnutie je výsledkom vyšetrovania až dvanástich podnetov regulátora na porušenie ochrany osobných údajov, ktoré boli doručené v období od 7. júna do 4. decembra 2018. Možno si ešte spomínate na pokutu vo výške 225 miliónov eur, ktorú spoločnosť dostala v septembri 2021, taktiež z dôvodu nezvládnutia GDPR v aplikácii WhatsApp. V tomto prípade ide o úplne rovnaký problém.

Po tomto rozhodnutí však WhatsApp upravil nielen podmienky používania, ale aj zásady týkajúce sa ochrany osobných údajov.

Podobné problémy však nemá len Meta. V júli minulého roku luxemburská komisia pre ochranu údajov udelila pokutu vo výške takmer 900 miliónov dolárov spoločnosti Amazon.

Náš tip
Nebezpečný malvér Escobar útočí na bankové aplikácie
16.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+