MojAndroid

Sociálne siete sa za posledné roky stali obrovským fenoménom. Ich hlavnou úlohou je spájať ľudí po celom svete, či už vo väčšej alebo v menšej miere. Aplikácia Messenger prichádza s funkciou, ktorá udrží všetky vaše kontakty pohromade.

Spoločnosť Facebook pokladá za dôležité rozšírenie a integráciu kontaktov do aplikácie Messenger. Z tohto dôvodu prichádza s funkciou, ktorá synchronizuje kontakty z vášho Instagram účtu. K novej možnosti sa dostanete priamo v aplikácii Messenger, konkrétne na karte Ľudia, kde svoj účet jednoducho prepojíte s Instagramom a kontakty sa automaticky zosynchronizujú. Netreba však zabúdať na to, že po prepojení účtov sa stane vaše užívateľské meno viditeľné pre všetkých ľudí v hlavnej komunikačnej aplikácii Facebooku. V praxi teda dostanete zoznam kontaktov, ktoré zahŕňajú ľudí, ktorých poznáte z oboch aplikácií.

Po tom, čo Facebook v apríli 2012 kúpil Instagram za miliardu dolárov ide už o druhú snahu vzájomnej synchronizácie kontaktov. Prvá sa uskutočnila na konci roka 2017, ktorá ponúkala obdobnú synchronizáciu, no nikdy sa nedostala k širokej verejnosti. Podľa vyjadrení spoločnosti Facebook však v súčasnosti nejde o žiadne testovanie a funkcia má byť dostupná pre všetkých používateľov.

Nedávno sme vás informovali o tom, že Instagram dosiahol miliardu používateľov. Nečudo, že sa Facebook, ako vlastník oboch spomínaných aplikácií, sa snaží zo situácie vyťažiť čo najviac. Práve z tohto dôvodu dochádza k synchronizácii kontaktov alebo k prelínaniu niektorých funkcií.

20.7.2018
Zdroj: TechCrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+