MojAndroid

Portrétny režim, “bokeh” efekt alebo “blur” efekt. To po novom prinesie Messenger v podobe fotoaparátu v aplikácii. Jedná sa však len o softvérové riešenie, na druhú stranu bude fungovať aj na smartfónoch, ktoré majú iba jednú prednú kameru.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Potenciálna fotoaplikácia pre “selfie” maniakov?

Kto by to bol povedal, že v Messengri budeme raz môcť zachytávať fotografie s “bokeh” efektom. Nuž, ak máme povedať pravdu, funkcia rozmazania pozadia sa nachádza už aj v aplikácii Instagramu a nefunguje vôbec zle. Práve naopak, fotografie sú vcelku podarené, avšak nie v plnom rozlíšení a ich kvalita je značne nižšia, ako fotografie zachytené systémovou aplikáciou fotoaparátu (kto by to však nečakal). Mnohých poteší fakt, že nová funkcia bude pracovať správne na hocijakom zariadení. Nie je pritom potrebné mať duálne fotoaparáty či integrované AI funkcie. Aktualizácia prinesie aj podporu AR nálepiek (rozšírenej reality), ktoré sa prejavujú ako pohyblivý 3D objekt na fotografii či videu.

Ďalšie články k téme Facebook:

Náš tip
Facebook čelí ďalšiemu škandálu. Uniklo množstvo neuverejnených fotografií používateľov
Náš tip
Messenger Lite dostáva nové funkcie. Klasický Messenger už ani nepotrebujete
Náš tip
Facebook testuje ďalšiu funkciu pre Messenger. Priatelia budú môcť spoločne sledovať videá
19.12.2018
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+