MojAndroid

Miestnosti, ktoré bude obsahovať Messenger majú byť priamou konkurenciou aplikáciám ako Zoom, Teams alebo Houseparty. Majú umožniť až 50. používateľom vykonávať video hovor súčasne v reálnom čase. Taktiež, ak budete viesť video hovor, hociktorý kamarát sa bude môcť hocikedy zapojiť.

Facebook taktiež zdvojnásobí kapacitu video hovoru na WhatsAppe (zo súčasných štyroch na ôsmych), pridáva video hovory do svojej zoznamky Facebook Dating a nové možnosti streamovania naživo na Facebooku a Instagrame.

Mark Zuckerberg prezradil The Verge, že tieto nové možnosti majú napomôcť firme k posunu v ich vízii zameranej na súkromie:

“Využívanie videa pre nás nie je novinkou, ale je to oblasť, v ktorej chceme ísť viac do hĺbky. Presne to je teraz oblasť, na ktorú sa sústredíme. Chceme rozširovať možnosti súkromnej komunikácie a súkromných sociálnych služieb. Toto je presne ten správny mix: Vytvárame nástroje pre Facebook a Instagram, ktoré pomáhajú ľuďom nájsť menšie skupinky ľudí, s ktorými budú môcť súkromne komunikovať.”

Tieto kroky prichádzajú v čase, kedy sú milióny ľudí nútení ostať doma a využívať online nástroje na komunikáciu. Viac než 700 miliónov ľudí denne vykonáva hovory cez Messenger alebo WhatsApp.

Čo ponúknu Miestnosti v aplikácii Messenger?

Zo všetkých noviniek, ktoré Facebook predstavil, Miestnosti pre Messenger vyzerajú najvýznamnejšie. Funkcia, ktorá umožní spojenie až 50 ľudí naraz bude celosvetovo dostupná v priebehu niekoľkých týždňov.

Tvorca miestnosti si bude môcť zvoliť, či miestnosť bude prístupná aj pre nepozvaných alebo nie. Budete môcť vytvoriť miestnosti z Facebooku alebo z aplikácii Messenger. Neskôr by mali byť Miestnosti dostupné aj pre Instagram, WhatsApp a Portal. Pozvaní hostia sa budú môcť pripojiť bez rozdielu na to, či majú Facebook účet alebo nie.

V miestnosti budete môcť využívať filtre pre rozšírenú realitu od Facebooku alebo vymeniť svoje reálne pozadie za virtuálne. Niektoré pozadia budú ponúkať aj 360 stupňovú rotáciu napr. exotických lokalít. Nový set AR filtrov zase pomôžu rozjasniť tmavú miestnosť alebo upraviť váš vzhľad.

Hovory v miestnostiach nebudú mať end-to-end šifrovanie, ale Facebook vraví, že nebude odpočúvať ani sledovať hovory. Tvorca miestnosti bude môcť kedykoľvek vyhodiť používateľov alebo používatelia budú môcť nahlásiť miestnosti s nevhodným správaním. WhatsApp video hovory majú end-to-end šifrovanie, takže ponúkajú vyšší level ochrany.

Miestnosti v Messenger
Miestnosti v Messengeri

Zvýšený ohľad na súkromie

V posledných týždňoch sa Zoom stal populárnym miestom video hovorov, avšak aj v negatívnom svetle. Vyskytovali sa tam vo veľkom množstve video hovory s rasistickou, bigotnou a pornografickou tématikou. Zuckerberg povedal, že Miestnosti pre Messenger boli navrhnuté s ohľadom na možnosti nastavenia ochrany súkromia.

Taktiež sa spolieha na to, že Miestnosti budú využívané hlavne na spojenie s blízkou skupinou priateľov či rodinných príslušníkov, takže budú využívanie pokojnejšie. V skupinách, kde sa ľudia nebudú až tak poznať budú moderátori, ktorí budú môcť vyhodiť nevhodne sa správajúcich ľudí.

“Veľa času, ktorý som trávil posledné týždne počas toho, ako sme to celé pripravovali, bolo venovaného súkromiu, bezpečnosti, kontroly integrity a tomu, ako zaistíme, aby sa podobné problémy ako mal Zoom neopakovali u nás.” povedal Mark Zuckerberg.

Viac možností v živých prenosoch

Facebook Naživo pridá späť funkciu Naživo s, ktorá umožňovala používateľovi prizvať iného používateľa do živého prenosu. Bude pridané tlačidlo Prispieť vo videách, aby mohli používatelia prispieť charitám, priamo zo živého prenosu v krajinách, kde sú takéto zbierky k dispozícii.

Instagram umožní používateľom vkladať živé prenosy do IGTV, rovnako aj do Príbehov po skončení prenosu. Prenosy Instagram Live budú po prvýkrát dostupné aj na počítačoch.

Používatelia asistentov Facebook Portal dostanú možnosť vysielať naživo v stránkach a skupinách. Používatelia Portalu môžu už dnes vysielať naživo pre svojich známych. Miestnosti budú v Messengeri dostupné v priebehu dní až týždňov. Nasadenie bude prebiehať postupne po krajinách v neznámom poradí.

Nová služba: nákupný poradca

Videli ste už našu novú rubriku Nákupný poradca? V nej vyberáme napríklad najlepšie fotomobily pre rok 2020.

 

26.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+