MojAndroid

Instant Messenger IMO prešiel včera zaujímavou aktualizáciou. Keďže v redakcii MôjAndroid.sk patríme k dlhodobým používateľom aj tejto aplikácie, môžeme porovnať niekoľko zmien, ktorými táto aplikácia prešla.

IMO je jednoduchá aplikácia, ktorá podporuje „chat“ vo viacerých kontách ako napríklad Skype, Facebook, ICQ/AIM, Google Talk a ďalšie. Nová aktualizácia priniesla zmenu UI a to radikálnym spôsobom, keď nám pripomína inú, veľmi obľúbenú aplikáciu na „četovanie“.

Pri komunikácii prenesiete menej dát a aplikácia menej vyťažuje batériu, aj keď ani v predošlej verzii to neboli údaje, ktoré by enormným spôsobom zaťažovali prenos dát alebo batériu. IMO prinieslo aj opravu niekoľkých chýb, ktoré dosť značným spôsobom strpčovali život používateľov, najmä pri výpadkoch spojenia a niekoľkých imaginárnych správach počas dňa.

Najnovším prírastkom pre IMO je možnosť uskutočňovať hlasové hovory, žiaľ táto vymoženosť zatiaľ funguje len medzi používateľmi aplikácie IMO. Napriek tomu je to dobrý krok k tomu, aby sa aplikácia IMO priblížila k takým komunikátorom ako je napríklad Skype. Používatelia môžu prenášať súbory, posielať hlasové správy a prílohy. V IMO Beta je možnosť priamo komunikovať s ostatnými požívateľmi aplikácie IMO a je vytvorená akási sociálna sieť používateľov aplikácie IMO.

Aj keď sme spočiatku boli prekvapení aktualizáciou, pomerne rýchlo sme si na ňu zvykli. Aj keď je pravdou, že nám chýba ukončovacie tlačidlo, ktoré by aplikáciu ukončilo a zároveň odhlásilo všetky kontá, tak ako to bolo v predošlej verzii. Menšie chyby sa vyskytujú aj v zadávaní používateľských nastavení, kedy niektoré funkcie idú po zaškrtnutí políčka veľmi ťažko vrátiť späť, nám sa to podarilo náhodne a išlo o možnosť automatického prechodu do stavu „neprítomný“. Aplikácia tento stav zafixovala tak pevne, že aj keď sme pracovali na počítači, tento stav sa nemenil, pokiaľ sme nezačali pracovať priamo s aplikáciou v telefóne.

Napriek tomu veríme, že vývojári budú rýchlo reagovať na niekoľko nedostatkov, ktoré aktualizáciou vznikli a dočkáme sa rýchlej aktualizácie, ktorá tieto nedostatky a chyby rýchlo odstráni.

Zdroj, foto: Android Market

imo instant messenger
imo.im
Verzia Závisí od zariadenia (14. 2. 2012)
Veľkosť Závisí od zariadenia

Zadarmo

imo beta
imo.im
Verzia Závisí od zariadenia (10. 2. 2012)
Veľkosť Závisí od zariadenia

Zadarmo

 

 

15.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+