MojAndroid

Nie je to veľká zmena, no Facebook sa rozhodol znížiť možnosti preposlania správ. Je to krok k obmedzeniu šírenia dezinformácií? Je to krok proti šíreniu reťazových správ? Teda správ v štýle pošli to ďalším 10 ľuďom a zajtra stretneš lásku svojho života alebo niečo podobné.

Zatiaľ len pre Messenger

Nevieme, či sa táto novinka dostane aj do webovej verzii Facebooku, ale podľa MS PowerUser bude táto novinka dostupná zatiaľ len v Messengeri. Správu, ktorú vytvoríte budú môcť vaši známy preposlať maximálne päťkrát.

Podobná funkcia bola pridaná do WhatsAppu už v roku 2018. Ten je taktiež vlastnený Facebookom. WhatsApp navyše dostal aj štítok, ktorým sa označujú preposlané správy, aby používateľ videl, že ide o preposlanú správu.

Obmedzenie preposielania správ je však len vo fáze vývoja a tak chvíľu potrvá, kým sa jej dočkáme všetci.

Zmena webovej verzie Facebooku na mobilný štýl

Keďže sa chystá zjednotenie vzhľadu webovej verzie a mobilnej podľa aplikácie Facebook, nedá mi zauvažovať či nepríde viac funkcií z mobilu do webovej verzie. Predsa tak prišla funkcia Príbehov z Messengera aj do stolovej verzie Facebooku. Všetko ukáže čas a vývojári Facebooku.

Messenger
Messenger
Price: Free
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
Náš tip
Do Messengera sa už bez účtu na Facebooku neprihlásite
25.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+