MojAndroid

Doposiaľ bolo možné udalosti z Google Kalendára odoslať iba prostredníctvom cloudového systému alebo e-mailu. Po novom ich však bude možné odoslať aj ako malý súbor cez aplikáciu pre “Messages” od Google.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Praktická vymoženosť?

Najnovšia aktualizácia pre Správy nesie číslo verzie 3.9.039, od ktorej je možné odosielať súbory s udalosťami z kalendára. Má to však jeden háčik. Ak chcete niekomu konkrétnu udalosť odoslať, tak musíte si súbor udalosti vo formáte .ics nájsť v telefóne za pomoci´správcu súborov a následne na súbore chvíľu podržať prstom, až dokým sa vám nezjaví menu na zdieľanie. V tom sa od vyššie spomínanej verzie aplikácie má objaviť aj možnosť odoslania súboru cez Správy. Používateľom nová vymoženosť funguje bez problémov. Využijeme to však niekedy v praxi?

Ďalšie články k téme Google:

Náš tip
Ako si nastaviť Google Fotky na android smartfóne

Náš tip
Google Gboard: Nové tmavé aj svetlé „gradient“ témy

Náš tip
Čo sme vyhľadávali na slovenskom Google v roku 2018?

17.12.2018
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+