MojAndroid

Oficiálna aplikácia na SMS správy, v minulosti známa ako Messenger, dostala pred dvomi rokmi zmenu samotného názvu. Dôvod bol najmä kvôli častému pleteniu s aplikáciou Facebook Messenger. Spoločnosť Google sa rozhodla názov zmeniť na Android Messages. Teraz sa táto aplikácia dočkala ďalšieho premenovania a z názvu vypadlo slovo “Android”. Aplikácia sa tak volá prosto a jednoducho “Messages”.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Kratší a jednoduchší názov

Zatiaľ čo premenovania sa dočkal názov aplikácie, ktorý sa zobrazuje iba v samotnom Obchode Play, mnohí fanúšikovia tejto appky si určite všimli, že odkaz na samotnej ploche telefónu sa už predtým volal “Messages”. Tým pádom mnoho ľudí si túto drobnú zmenu ani len nevšimne. Čo je však viac zaujímavé, Google slovo “Android” na predstavení nových Pixelov nespomenul ani raz. Naznačuje aj táto zmena v názve možné budúce premenovanie celého operačného systému? Alebo bude aplikácia univerzálna pre ďalšie komunikačné aplikácie spoločnosti?

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Do aplikácie Tapety Google prichádzajú desiatky nových pozadí
Náš tip
Mapy Google pre Android Auto si prešli dizajnovou zmenou
Náš tip
Stiahnite si aplikáciu Google Camera z Google Pixel 3
15.10.2018
Zdroj: Phone Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+