MojAndroid

Včera sme vás informovali o tom, že Google chystá nové podmienky aktualizácií svojich zariadení. Bezpečnostné aktualizácie plánuje vydávať každý mesiac minimálne počas 3 rokov od uvedenia zariadenia do obchodu Play. K podobným plánom sa prihlásil oficiálne aj Samsung, ktorý oznámil nový plán aktualizácií. Takto chcú dosiahnuť, aby zariadenia spoločností dostali update spolu s opravou chýb čo najskôr. No a čerstvé informácie hovoria o tom, že vydávať bezpečnostné updaty sa chystá aj juhokórejský výrobca LG. Mesačne by sa tak k majiteľom smartfónov tejto značky mali dostávať aktualizácie dohliadajúce na celkovú bezpečnú plynulosť ich zariadení. LG bude tiež spolupracovať aj s operátormi. Výrobca už  správy aj oficiálne potvrdil:

“LG bude poskytovať bezpečnostné updaty na mesačnej báze, ktoré budú operátori sprístupňovať okamžite svojim zákazníkom. Veríme, že tieto dôležité kroky demonštrujú zákazníkom LG, že bezpečnosť je našou najvyššou prioritou.”

Nuž, uvidíme, kedy sa dočkáme prvého ovocia v podobe reálnych správ o týchto aktualizáciách. O vývoji situácie vás budeme priebežne informovať.

Zdroj: androidcentral.com

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+