MojAndroid

Čaká nás nový rok. Ďalšia šanca na nové ciele, na reštart, či v niektorých prípadoch s niečím novým začať. Pri tejto príležitosti Google Fit vyzýva svojich používateľov, aby vyzvali sami seba. Tridsať dňová výzva je je určená na to, aby pomohla používateľom začať byť fit od začiatku nového roka. Výzva začína ako inak – prvého januára. Aplikácia, ktorá bola aktualizovaná počas leta, pomôže používateľom sledovať všetky svoje aktivity a plnenie svojich cieľov v oblasti fitness po celý rok.

Podstata výzvy je jednoduchá – je potrebné si nastaviť počet tzv. heart points, ktorý chce používateľ za jeden mesiac nazbierať. Heart points sú meradlo, ktoré používa Google na vyjadrenie množstva cvičenia. Napríklad, 30 minútové bicyklovanie sa rovná 30 heart points. Čím náročnejšia je fyzická aktivita, tým viac heart points používateľ získava. Svetová zdravotnícka organizácia odporúča, že priemerná fyzická aktivita za týždeň zodpovedá približne 150 heart points.

Byť fit sa dá aj pomocou sánkovania či odhŕňania snehu

V častiach sveta, kde je v januári zima, Google odporúča niekoľko fyzických aktivít, pri ktorých môžete využiť počasie. Veci ako sánkovanie, odhŕňanie snehu, lyžovanie, či rýchle prechádzky pomôžu získať slušný počet heart points. Služba Google Fit automaticky zistí a zaznamená niektoré z týchto aktivít, ale je možné ich pridať manuálne.

Všetci vieme, aké ťažké je niekedy začať s fitness aktivitami, spoločnosť Google sa spojila s 36 influencermi z 9 krajín, ktorí budú zdieľať získavanie ich srdcových bodov. Stačí sledovať hashtag #GetFitWithGoogle v službe Instagram a Google a nechať sa nakopnúť.

Ak ste ešte neskúsili Google Fit, môžete si ho stiahnuť z Obchodu Google Play.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Google Fit konečne dostáva widgety a cvičenia pre vianočnú sezónu

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+