MojAndroid

Nemecký Mercedes-Benz predstavil nové aplikácie pre lepšiu komunikáciu s autom či konkrétnym dílerom áut. Pôvodnú aplikáciu Mercedes me z roku 2015 teraz dopĺňa dvojica nových s názvom Mercedes me Store a Mercedes me Service. Firma týmto krokom chce vytvoriť digitálny ekosystém pre každé podporované vozidlo.

Vylepšené funkcie

Aj automobilky sa musia prispôsobovať zásadným novinkám v oblasti softvéru. V prípade Mercedes-Benz je odpoveďou trojica aplikácií Mercedes me, Mercedes me Store a Mercedes me Service. Zatiaľčo prvá aplikácia funguje päť rokov, zvyšné aplikácie Mercedes-Benz dopĺňajú chýbajúce funkcie či zlepšujú online komunikáciu s automobilkou a preferovaným oficiálnym servisom. Aj keď ide o samostatné appky, prístupné sú aj priamo z hlavnej aplikácie Mercedes me.

Aplikácia Mercedes me Store predstavuje virtuálny obchod, ktorý majiteľom áut umožňuje jednoduchým spôsobom rozširovať funkcie svojho vozidla. Po stiahnutí aplikácie a spojením s konkrétnym autom je možné dokúpiť rôzne digitálne a softvérové balíky. Príkladom je napríklad vzdialený parkovací asistent, aktuálne informácie o premávke či rôzne softvérové bezpečnostné prvky prepojené s aplikáciou. Druhá aplikácia Mercedes me Service je zameraná na pravidelný servis alebo riešenie rôznych problémov s autom.

mercedes-benz mercedes me

Servis či plánovanie trasy

V Mercedes me Service je možné vidieť informácie o najbližšej servisnej prehliadke alebo aktuálny stav záruky. V rámci aplikácie si môžete zvoliť vášho preferovaného dílera, u ktorého si následne je možné objednať termín na spomínanú pravidelnú servisnú prehliadku. Mercedes do aplikácie zapracoval aj video-návody pre rôzne základné opravy či problémy, ktoré je možné vyriešiť aj bez návštevy autorizovaného servisu. Aktualizácie sa však dočkala aj pôvodná aplikácia Mercedes me.

Po spojení s autom zobrazuje všetky dôležité údaje. Ide napríklad o zostávajúci dojazd alebo počet najazdených kilometrov. Aplikácia vás tiež informuje o tom, či je vozidlo zamknuté a či sú zatvorené všetky dvere alebo okná. Ak nie sú, priamo cez aplikáciu ich môžete na diaľku zavrieť. Pre elektrický model Mercedes-Benz EQC je zaujímavá funkcia plánovania trasy. Na vašom telefóne si môžete zvoliť cieľovú destináciu a aplikácia sama naplánuje jednotlivé zastávky pre nabíjanie. Takto vytvorenú trasu je možné poslať do infotainmentu auta a vyraziť na cestu.

Všetky aplikácie nájdete na stiahnutie v Google Play a App Store.

Mercedes me
Mercedes me
Developer: Mercedes-Benz AG
Price: Free
  • Mercedes me Screenshot
  • Mercedes me Screenshot
  • Mercedes me Screenshot
  • Mercedes me Screenshot
5.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+