MojAndroid

Aplikácií, ktoré vám pripomenú dôležité dátumy nikdy nie je dosť. Najnovšie sa k nim pridáva aj nová aplikácia od slovenského vývojára Petra Nemca, ktorá nesie názov Meniny a mená. Ako už môžete z jej názvu usúdiť, bude slúžiť na to, aby ste nezabudli na dátumy menín vašich priateľov alebo známych.

Meniny a mena Android aplikacia MojAndroid 2

Zoznam mien sa podľa dátumu zobrazuje na karte s názvom “Mená”. Vybraním mena sa v spodnej časti zobrazí počet kontaktov s rovnakým menom alebo   preddefinovanou či vlastnou prezývkou rovnako, ako aj na záložke s názvom Kontakty. Aplikácia ponúka vyhľadávanie podľa dátumu alebo mena. Využiť môžete ale aj tlačidlá Dnes a Najbližšie, ktoré vám  zobrazia oslávencov menín s dnešným dátumom alebo kontakty, ktoré majú meniny najbližšie.

Pri každom mene si môžete pozrieť aj jeho význam (Pro verzia). Dozviete sa o pôvode mena, typických vlastnostiach a povahových črtách. Free verzia obsahuje na ukážku charakteristiku a význam mien, ktoré majú meniny 10. a 20. dňa v mesiaci. Medzi jednotlivými menami sa môžete posúvať posunom prsta po displeji zľava doprava alebo naopak. K dispozícii je aj widget v dvoch veľkostiach, ktorý si môžete umiestniť priamo na plochu a zobrazuje dnešný dátum, meno/mená, ktoré majú dnes meniny a 3-4 nasledovné dni s dátumami a menami. Aplikácia ďalej ponúka tieto funkcie:

 • Kontaktu, ktorý má meniny, možno priamo z aplikácie zavolať, poslať mu SMS, alebo vložiť udalosť s pripomienkou do kalendára
 • Aplikácia ponúka vzory SMS, ktoré možno upravovať alebo si vytvárať nové. V Pro verzii ich počet nie je obmedzený
 • Notifikácia menín kontaktu v stavovom riadku – ak má meniny len jeden kontakt notifikácia zobrazí konkrétne meno kontaktu. V prípade, že počet kontaktov z adresára, ktoré majú meniny je vyšší zobrazí sa číslo s týmto počtom.

Aplikácia je na Google Play dostupná v dvoch verziách. Meniny a mená vo free verzii, ako aj v platenej PRO verzii je bez reklám, no odlišuje sa niektorými svojimi funkciami. Autor aplikácie ich zhrnul do tabuľky, ktoré môžete vidieť nižšie. Nám sa aplikáciu nepodarilo spustiť na novšom Androide 4.2.2 Jelly Bean, na starších verziách však fungovala bezproblémovo.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 1,99 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 1,99 €

tabulka

26.3.2013
 • ssdgs

  meniny su naprd naco riesit taketo bezvyznamne sviatky…

 • maf

  Naco posielat sms. Akurat to bude potrebovat dalsie riskantne povolenia.

  • Peter Nemec

   tato apka nepotrebuje povolenia na posielanie SMS, jedine povolenie, ktore potrebuje je READ_CONTACTS

 • Ďoďo Kmec

  Zbytocne komplikovane ! Staci obycajny vstavany kalendar synchronizovany s google kalendarom do ktoreho sa pridaju meniny,sviatky,atd…widget na plochu a je to to iste…

 • Koli

  Mne to zas padá :D

  • Peter Nemec

   Snazim sa riesit, Z cca 1000 instalacii som zaregistroval 5x crash

 • Dordzesk

  Aj mne to padá ta Pro verzia sa SGS 3

+