MojAndroid

Aplikácia Meniny a mená je v obchode Play dostupná už niekoľko rokov. Má ju na starosti slovenský vývojár Peter Nemec, ktorý sa jej síce venuje iba vo voľnom čase, no napriek tomu sa mu darí udržiavať ju v aktuálnom stave. V súčasnej verzii toho ponúka aplikácia skutočne veľa a iba ťažko by ste jej hľadali konkurenta, ktorý má toľko funkcií a funguje a vyzerá tak dobre.

Základnou funkciou aplikácie je menný kalendár. Nájdeme ich tu ale hneď niekoľko – slovenský, rozšírený slovenský, český, maďarský, poľský a francúzsky. Nechýbajú ani informácie o štátnych sviatkoch, a tak budete mať stále prehľad o tom, kto má aktuálne významný deň. Tu ale funkcie aplikácie ani zďaleka nekončia. Nájdete tu aj význam a charakteristiku slovenských mien, vďaka čomu budete vedieť napríklad vytvoriť vtipné a originálne prianie k meninám. Aplikácia pritom automaticky pridá meninové upozornenie pre všetky vaše kontakty, a tak už na dôležité dni nikdy nezabudnete. Ak sa nájde vo vašom zozname kontakt, pre ktorý aplikácia nenašla správne meno v kalendári, môžete to napraviť manuálne vytvorením špeciálneho aliasu.

Aplikáciu môžete využívať v základnom zobrazení, no k dispozícii sú aj ďalšie možnosti. Na výber máte päť typov widgetov a tri PRO widgety s výbornými možnosťami prispôsobenia. Aktuálne informácie aplikácie si môžete nechať zobraziť v permanentnej notifikácii. Rôzne upozornenia si môžete nastaviť aj pre jednotlivé kontakty a ich meninové dátumy. Čerešničkou na torte je fakt, že aplikácia implementuje moderný Material dizajn a bude tak skvelo ladiť s verziami Android 5.0 a novšími a aj ďalšími aplikáciami vo vašom zariadení, ktoré sú naprogramované v tomto dizajnovom jazyku. Po funkčnej stránke ale ide o skutočne fantasticky vybavenú aplikáciu, ktorá ponúka prakticky všetko, čo by ste od nej mohli potrebovať. V obchode Play ju nájdete v dvoch verziách – vo verzii zadarmo a v platenej PRO verzii, ktorá stojí 1,99 EUR, no ponúka väčšie množstvo funkcií ako základná verzia aplikácie. Vzhľadom na to, ako usilovne sa autor aplikácii venuje, je vysoko pravdepodobné, že vaša investícia nevyjde nazmar a môžete sa tešiť aj na ďalšie zaujímavé aktualizácie v budúcnosti.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 1,99 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 1,99 €

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

28.3.2016
 • bignos

  Som dlhodobo spokojný užívateľ PRO verzie. Naozaj komplexná apka čo sa týka sviatkov a výročí.

 • Zdeno

  Mám PRO a maximálna spokojnosť.

 • Janko

  Za tu cenu PRO verzia je fakt uzasna. Urcite sa oplati si ju zakupit.

 • Miso3

  Pouzivam uz dlho PRO verziu a spokojnost. Mozem len odporucat.

 • radek

  Kúpené, ďakujem za tip ?

 • facebook

  http://www.aliexpress.com/store/114853ste trapny ak ste sa namahali a pisali nieco proti adblock, takto si fanusikov neziskate, stylom zijeme z reklamy…a c os tym mame my obycajni? co nam date? zite z kvality a nemusite davat reklamu otrasnu a obtazujucu…zoberte si radsej ponaucenie ako t ospravil facebook v zaciatkoch…a neopicte sa po inych co vam melu do mozgu ze reklamu treba…nie, NETREBA

+