MojAndroid

Čínska spoločnosť Meizu, ktorá sa stála známou smartfónmi s dizajnom viditeľne kopírujúcim Apple iPhone, predstavila TWS slúchadlá Meizu Live AI. Ako už ich názov napovedá, ponúknu funkcie algoritmov strojového učenia (AI). Špecifikácie priblížil portál GizmoChina.

Dokonalé odpútanie od okolitého sveta

Ako je dnes už pomaly štandardom v drahších modeloch, tak aj tieto slúchadlá ponúkajú funkciu aktívneho potlačenia okolitého hluku (ANC). Využívajú na to čip na potlačenie hluku Sony CXD3784. O kvalitný zvuk sa potom postará dvojica meničov s 11-milimetrovou dynamickou cievkou pre hlboké basy a 5-milimetrovou armatúrou Locte pre čisté výšky.

Meizu Live AI
Slúchadlá sa chvália podporou AI | Zdroj: GizmoChina.com

Maximálna hĺbka redukcie hluku je 45 dB a šírka pásma 4000 Hz.  Funkcia AI Dynamic Sound Experience popritom dokáže analyzovať zvukovod používateľa a lepšie mu prispôsobiť zvukový výstup.  Inteligentný algoritmus dynamického znižovania hluku ponúka až tri manuálne úrovne redukcie hluku pre používateľské ovládanie.

Meizu Live AI potešia výdržou

Kvalitu hovorov má zabezpečiť 3-mikrofónový systémom redukcie hluku s podporou algoritmov AI, ktoré počas hovorov efektívne tlmia hluk na pozadí. Systém údajne dokáže pri telefónnom hovore eliminovať až 99 % okolitého hluku. Kvalitný zvuk majú preukazovať aj certifikácie od čínskych streamovacích služieb QQ Music a Kugou Music.

Každé slúchadlo váži iba 5,2 gramov. Výbornou vlastnosťou je aj výdrž batérie. Samotné slúchadlá majú vydržať až 7 hodín na jedno nabitie. V kombinácii s nabíjacím puzdrom to má byť až 29 hodín. So smartfónom sa spoja cez rozhranie Bluetooth 5.3. Zvukový kodek LHDC 5.0 potom zabezpečí prenos zvuku vo vysokom rozlíšení. Cena novinky je v prepočte 80 eur.

Náš tip
Hľadáte lacný bluetooth reproduktor na dovolenku? Xiaomi jeden predstavil
8.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+