MojAndroid

Známy čínsky výrobca elektroniky Meizu možno už čoskoro predstaví novinku v podobe inteligentných hodiniek. Nasvedčujú tomu snímky zverejnené na sociálnej sieti Weibo.

Zatiaľ sa jedná o únik špekulácií, no zadná strana hodiniek ponúka hodnoverné logo spoločnosti Meizu. Práve dizajn je kľúčovým prvkom. Prevedenie vyzerá byť robustné a podobá sa na model Motorola Moto 360 či LG Watch Urbane druhej generácie. Hodinky vyzerajú seriózne a ponúkajú kruhovitý dizajn s analógovým zobrazením minút po okrajoch, podobne ako na modeli hodiniek od spoločnosti LG. Obrázky nasvedčujú nabíjanie špeciálnou skupinou magnetických konektorov na zadnej strane.meizu-wearables-03

Ďalším otáznikom je použitie operačného systému. Prvotné informácie nepoukazujú na Android Wear, tieto hodinky by však mali ponúkať viacero inteligentných funkcií. Napríklad fitness funkcie, ako meranie krokov, spálených kalórií a ďalšie aplikácie týkajúce sa zdravotného stavu a v neposlednom rade aj výmeny „watch faces“, teda striedanie pozadí a prevedenia vzhľadu ciferníku. Je teda možné, že Meizu zvolí nejaký vlastný operačný systém podobne ako Samsung zvolil svoj TizenOS. Čas ukáže, zrejme najskôr 21. októbra, kedy by Meizu mohol predstaviť nové zariadena, vrátane týchto inteligentných hodiniek.

Zdroj : Androidcommunity

16.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • mar bartian

    Chcem hodinky s gps.

+