MojAndroid

Školstvo na Slovensku nesiaha ani po päty tomu, čo vám ponúkajú zahraničné univerzity. Dôkazom je aj projekt Megacopter, ktorý vznikol na univerzite v hlavnom meste Nórska, Oslo. Skupina študentov v ňom vybudovala 48-vrtuľového drona, s ktorým pokorili svetový rekord za najťažšie zdvihnutý náklad. Ten vážil až 61 kilogramov a bol pripútaný k hliníkovej konštrukcii, na ktorej ramenách sa nachádzalo 8 hexacoptér – dronov so 6 vrtuľami. Tie boli ovládané iba jedným ovládačom. Celý pokus o svetový rekord si samozrejme môžete pozrieť aj na videu.

Tím stojaci za vytvorením Megacopteru dúfa, že im svetový rekord pomôže zviditeľniť ich projekt a posunúť ho na novú úroveň. Ich cieľom je vytvoriť drona, ktorý bude môcť nosiť objemný náklad na ťažko dostupné miesta, prípadne by dokázal odviesť aj človeka. Uvidíme, či sa im takého drona podarí skonštruovať ešte na univerzite, prípadne v tom budú pokračovať aj po štúdiu. Ich počin si však rozhodne zaslúži náš obdiv.

Náš tip
Intel má svetový rekord. 100 dronov vytvorilo nezabudnuteľnú svetelnú šou [VIDEO]

Zdroj: Engadget

21.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+