MojAndroid

Pamätáte sa ešte na aplikáciu Meerkat? Tá zažila svoje najsvetlejšie obdobie v obchode App Store pre platformu iOS, no neskôr sa dostala aj do obchodu Play. Aplikácia si získala veľké množstvo fanúšikov, no netrvalo dlho a najlepšie obdobie mala za sebou. Prišla totiž aplikácia Periscope, veľmi intuitívne previazaná so sociálnou sieťou Twitter a prakticky každý začal používať tú.

Bolo preto asi iba otázkou času, kým o Meerkat stratia záujem aj poslední fanúšikovia. Kým sa tak ale mohlo stať, vývojári ukončili existenciu aplikácie dôstojne a včera ju vymazali z obchodov s aplikáciami. Vývojári v posledných mesiacoch pracovali na novej aplikácii Houseparty, ktorá umožňuje uskutočňovať spontánne videokonferencie medzi priateľmi, kde môžu bez problémov pribúdať a odchádzať používatelia. Aj táto novinka je zameraná na mladých ľudí a je možné, že odteraz budeme o nej počuť oveľa viac.

Zdroj: Ben Rubin (Twitter) via TechCrunch

1.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+