MojAndroid

Najväčším problémom mobilných zariadení sú ešte stále batérie. Tie vydržia na jedno nabitie jeden, maximálne dva dni pri aktívnom používaní. Všetci vieme, že vyvinúť novú batériu, ktorá by vydržala dlhšie, nie je jednoduché, a tak sa výrobcovia snažia priniesť na trh aspoň rýchle nabíjačky, ktoré dokážu za pár minút nabiť batériu na niekoľko ďalších hodín používania. Okrem riešenia Qualcomm Quick Charge 3.0, ktoré je dnes považované za zrejme najlepšie, sa o slovo v tejto oblasti hlási aj nová technológia Pump Express 3.0 od spoločnosti MediaTek.

Náš tip
Vedci vyvinuli náhodou batériu, ktorá vydrží takmer večnosť

70% batérie za 20 minút

Najväčším prínosom novej technológie Pump Express 3.0 je rýchlosť nabíjania. Priemerne veľkú batériu (MediaTek neuviedol jej presnú kapacitu) dokáže nabiť na 70% iba za 20 minút, a to nielen vďaka novému typu nabíjačky, ale aj USB-C káblu, ktorý je jej súčasťou. Samotná nabíjačka má okrem toho aj ďalšiu výhodu – všetky nabíjacie okruhy, poistky a prepäťová ochrana sa nachádza priamo v nej, nie v smartfóne, a tak sa zariadenie bude pri nabíjaní oveľa menej zahrievať. Energia bude totižto putovať z USB-C konektoru rovno do batérie.

https://www.youtube.com/watch?v=mfWrF2NdkKQ

Prvé zariadenia s touto technológiou by mohli byť dostupné už koncom tohto roka a predpokladá sa, že by mali byť vybavené procesorom Helio P20 a novším. Dovtedy sa o tejto novej nabíjacej technológií rozhodne dozvieme ešte viac.

Náš tip
Oppo Find 9 bude rekordmanom. Z 0 na 100% sa nabije za menej ako 15 minút!

Zdroj: PocketNow

31.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+