MojAndroid

Čipy od spoločnosti Mediatek môžeme nájsť najmä v cenovo dostupnejších modeloch mobilných zariadení. Nedávne informácie o predstavení osemjadrového riešenia MT6592 vyvolali veľký záujem zo strany čitateľov. Je dobré vedieť, že niektoré budúcoročné lacnejšie modely Android smartfónov či tabletov ponúknu výkon ako dnešné vlajkové lode. Výrobca si zvýšený záujem samozrejme všimol a s pomocou herného štúdia Gameloft sa nás rozhodol ešte viac presvedčiť o výhodách ôsmich jadier. V hre Modern Combat 5 totižto ukazuje aké efekty je možné s týmto čipom využiť.

http://www.youtube.com/watch?v=Yu7F9KP_2bE

Vyššie uvedené video ukazuje porovnanie 8-jadrového čipu so 4-jadrovým riešením a môžete v ňom vidieť pridané ďalšie textúry, odrazy, častice, svetelné efekty a rôzne iné vizuálne dobroty, ktoré prehĺbia hrateľnosť. MediaTek tvrdí, že všetky tieto prvky bolo možné pridať vďaka ôsmim jadrám, no je to skutočne pravda ? V prípade hier je rozumnejšie rozprávať o grafickom procesore, ako o výpočtových jadrách, hoci aj tie majú v tomto prípade svoje miesto. Podľa špecifikácií čipu MT6592 tu môžeme nájsť zabudovanú grafickú jednotku Mali450-mp4 taktovanú na 700 MHz, ktorá nepatrí práve k najvýkonnejším riešeniam. Najmä z toho dôvodu by bolo vhodné porovnať výsledky podobného testu s inými čipmi, napr. so Snapdragonom 600.

Náš tip
MediaTek MT6592 – pravý osemjadrový procesor

Zdroj: phonearena

26.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+