MojAndroid

Vyzerá to tak, že Qualcomm neohrozene kraľuje na poli mobilných čipov. Ponúka tie najvýkonnejšie procesory, nedávno bol predstavený najnovší, model Snapdragon 855. O neohrozenosti by sme však v žiadnom prípade rozprávať nemali. Existujú totiž aj ďalší výrobcovia, ktorí ponúkajú kvalitné a výkonné čipy. Medzi ne môžeme s pokojným svedomím zaradiť Kiriny od Huawei, Exynosy od Samsungu a v neposlednom rade aj procesory Helio od MediaTeku, ktoré sú však väčšinou používané v lacnejších zariadeniach.

Nové technológie

Nový MediaTek Helio M70 je najnovší procesor, ktorý okrem 5G sietí podporuje samozrejme aj 4G, 3G a 2G. Výrobca tvrdí, že nový čip je navrhnutý v súlade s novými špecifikáciami 3GPP Rel-15 s dátovou rýchlosťou až 5 Gbps.

Generálny riaditeľ divízie bezdrôtovej komunikácie MediaTeku, TL Lee, povedal:

“Spoločnosť MediaTek je pripravená podporovať prijímanie najnovších technológií. Komercializáciou prvého 5G procesora Helio M70 si budú môcť používatelia vychutnávať plnohodnotný 5G zážitok. Do budúcna budú oblasti 5G a umelej inteligencie naďalej rásť, čím sa zaslúžia o zlepšenie používateľského zážitku v oblasti mobilných telefónov či inteligentného bývania.”

V druhej polovici roka 2019

Spoločnosť MediaTek oznámila, že nový čip bude oficiálne k dispozícii v druhej polovici roka 2019. Okrem toho sa chváli tým, že procesor si zachováva tenký dizajn, čo umožní výrobcom vyrábať smartfóny s nižšou hrúbkou. MediaTek pri vývoji tohto procesora spolupracoval so spoločnosťami ako China Mobile, Huawei, Nokia, NTT a DOCOMO.

Náš tip
Ako si vedie Qualcomm Snapdragon 855 proti konkurencii v benchmarku Antutu?
Náš tip
Huawei predstavil procesor Kirin 980 a inteligentné reproduktory | IFA 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+