MojAndroid

Trhu s mobilnými procesormi neohrozene vládne spoločnosť Qualcomm. Kedysi bol jej najväčším konkurentom taiwanský výrobca MediaTek, no dnes to už nie je úplne pravda. Výrobe procesorov sa totiž začala viac venovať spoločnosť Samsung, ako aj spoločnosť Huawei. MediaTek sa však nevzdáva a najnovšie zaútočí na svojich konkurentov svojim vôbec prvým herným procesorom.

G ako gaming

Ako uviedla GSMArena, ten dostane označenie Helio G90, pričom písmeno G v jeho názve nebolo použité náhodou. Je to totiž prvé písmeno z anglického slova gaming. Samotný čipset ešte nebol spoločnosťou oficiálne predstavený a zatiaľ naň len upozornila malým teaserom. Ten okrem označenia a toho, na čo bude procesor určený, neodhalil veľa. Vlastne neodhalil vôbec nič. Môžeme však predpokladať, že novinka od taiwanského výrobcu bude vychádzať z procesora Helio P90. Ten disponuje dokopy ôsmimi jadrami, z ktorých sú dve výkonnejšie a zvyšných šesť je úspornejších.

Konkrétne ide o jadrá Cortex-A75 s taktom 2,2 GHz a Cortex-A55 s taktom 2,0 GHz. Čo sa grafického akcelerátora týka, P90 využíva PowerVR GM9446, ktorý priniesol 15 percentné navýšenie výkonu v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. S veľkou pravdepodobnosťou však Helio G90 nebude obsahovať priamo túto grafickú jednotku. Keďže bude určený najmä pre herné telefóny, disponovať by mal vyšším grafickým výkonom. Nie je pritom vylúčené ani to, že MediaTek vytvorí akýsi ekvivalent gaming módu, ktorý do svojich telefónov integruje Huawei. Všetko sa však s istotou dozvieme už do niekoľkých dní.

18.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+