MojAndroid

Spoločnosť MediaTek, ktorá sa zaoberá vývojom a výrobou mobilných čipov najmä pre low-end modely z Číny. Pred dvoma rokmi však Mediatek prekvapil prvým čipsetom s ôsmymi jadrami, ktoré boli schopné fungovať súčasne, narozdiel od zabehnutej architektúry big.LITTLE. Okrem toho bol jedným z prvých výrobcov, ktorí použili 64-bitovú architektúru pre mobilné čipy. Podľa najnovších informácií však Mediatek plánuje koncom roka vytiahnuť ďalšie eso z rukávu v podobe 10-jadrového čipu MediaTek Helio X20. Spoločnosť pritom novinku prezentovala na špeciálnej tlačovke, ktorej sa zúčastnili aj výrobcovia, ako je Xiaomi alebo Vivo.

Podľa čínskych analytikov bude nový čip vybavený spomínanými 10 jadrami a vo výkonnostných testoch, konkrétne v aplikácií AnTuTu, zaznamenal skóre presahujúce 70 000 bodov. Aktuálny čip MT-6795, ktorý poháňa napríklad HTC One M9 Plus, pritom zaznamenal skóre približne 50 000 bodov.

Niektoré čipy Mediateku sú aktuálne používané v niektorých high-end modeloch čínskych výrobcov a práve nový MediaTek Helio X20 by mohol výrobcovi otvoriť možnosti aj pre iné trhy a značky. Uvedené informácie však zatiaľ neboli oficiálne potvrdené, takže budeme musieť počkať na potvrdenie a špecifikácie čipu.

Zdroj: gizmochina

16.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+