MojAndroid

Iba vlani si ľudia stiahli 194 miliárd mobilných aplikácií. Centrom ich vývoja sa 31. mája stane už po ôsmykrát Praha, a to vďaka najväčšej konferencii pre mobilných nadšencov v strednej Európe – mDevCamp. Stovky fanúšikov mobilných technológií sa tu stretnú s autormi aplikácií, ktoré máme všetci vo svojich telefónoch. Na mDevCampe organizátori zverejnia aj výsledky práve prebiehajúcej štúdie českého pracovného trhu vývojárov mobilných aplikácií.

Rozoberať sa budú najdôležitejšie témy

mDevCamp je najväčšou stredoeurópskou konferenciou pre vývojárov mobilných aplikácií, produktových manažérov, ale aj tých, ktorí sa starajú o mobilný marketing. Tisíc návštevníkov ôsmeho ročníku sa zíde v Prahe, aby sa stretli s poprednými svetovými vývojármi, ktorí sa podelia o najnovšie trendy a technológie z mobilného sveta a dotknú sa aj tém súvisiacich nielen s vývojom pre iOS a Android, ale aj trendov ako je IoT, VR/AR alebo využitie AI.

“Obsah a osobnosti konferencie sa nebijú s podobnými akciami v Amerike či západnej Európe a aj preto k nám každý rok prichádza viac a viac účastníkov zo zahraničia,” komentuje program Michal Šrajer, jeden z organizátorov mDevCampu. Medzi viac ako 20 rečníkmi je napríklad Assistant Google Developer Expertka Aygul Zagidullina. Tá vysvetlí, ako tvoriť aplikácie s osobnosťou a charakterom, ktorý budú ľudia skutočne radi používať. Jakub Dvorský priblíži, ako prebiehal vývoj dobrodružnej hry CHUCHEL od Amanita Design, ktorá pozbierala rad ocenení. K téme bezpečnosti v mobilnom prostredí vystúpi Kevin Cody, Application Security Consultant v nVision. Na konferencii vystúpi tiež Tor Norbye, technologický šéf Android Studia v Google a prehovorí o Android Lint – nástroji pre štatistickú analýzu, ktorý využívajú k nájdeniu bežných i neobvyklých chýb vo svojich aplikáciách. Návštevníci sa môžu tešiť na prednášky Chrisa Eidhofa, autora kníh o programovacom jazyku Swift pre vývoj iOS aplikácií.

Unikátna štúdia trhu mobilných aplikácií

“mDevCamp robíme už ôsmykrát, s našími účastníkmi aj celou komunitou mobilných vývojárov máme výborné vzťahy, sme preto v mimoriadnej pozícii voči trhu. Radi by sme to využili k jeho zmapovaniu, chceme sa pozrieť ako na tom sú reálne vývojári mobilných aplikácií. Zistíme, či by chceli pracovať skôr v startupe alebo v zavedenej firme, alebo či sú skôr zamestnancami alebo na voľnej nohe a nechcú napríklad zmeniť zamestnávateľa. Štúdiu plánujeme pripravovať každoročne,” hovorí k pripravovanej štúdii organizátor mDevCampu Michal Šrajer.

Samotní vývojári mobilných aplikácií sa môžu do štúdie zapojiť vyplnením krátkeho dotazníka. Pokiaľ na seba zanechajú kontakt, môžu navyše vyhrať večeru s rečníkmi mDevCampu a zároveň im budú odoslané tie najzaujímavejšie zistenia, ktoré budú zo štúdie vyplývať.

Ôsmy ročník konferencie mDevCamp sa uskutoční 31. mája v pražskom Kongresovom centre s kapacitu tisíc návštevníkov. Do 14. mája si môžu záujemcovia zakúpiť štandardnú vstupenku – “Regular Bird” – za 109 EUR. Vstupenky zakúpené počas posledných dvoch týždňov pred konferenciou, príznačne nazvané “Angry Bird”, budú stáť 139 EUR.

Mediálnym partnerom podujatia mDevCamp je MojAndroid.sk.

11.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+