MojAndroid

Niekoľko stoviek nadšencov do mobilných telefónov sa zíde v piatok 15. júna 2018 na siedmom ročníku konferencie mDevCamp. Na najväčšej udalosti na stredoeurópskej mobilnej scéne bude prednášať viac ako 30 hostí z celého sveta. Medzi nimi aj rečníci, ktorí patria medzi svetovú špičku a podieľajú sa na vývoji aplikácií pre Facebook, Microsoft a Pinterest. Chýbať nebudú ani speakeri z českých a slovenských štúdií, ako napríklad Ján Ilavský z Hyperbolic Magnetism, ktorého hru Beat Saber kúpilo za prvý mesiac sto tisíc ľudí po celom svete. Záujemcovia majú poslednú možnosť zakúpiť si vstupenky.

„Záujem o mDevCamp každý rok rastie, tento rok sme preto navýšili kapacitu konferencie na takmer tisíc miest,“ popísal hlavný organizátor Michal Šrajer a dodal, že najväčším lákadlom je podľa doterajších reakcií práve možnosť nahliadnuť pod pokrievku veľkých svetových aplikácií, osobne sa stretnúť s ich autormi, ale tiež naviazať kontakty s vývojármi naprieč Európou.

Behom jedného dňa môžu účastníci konferencie, ktorá sa koná v Kongresovom centre Praha, zhliadnuť ako technické prednášky, tak inšpiratívne talky. Hovoriť sa bude hlavne o trendoch v mobilnom vývoji, či už ide o rozšírenú realitu (AR), vývoj robotov alebo hlasom ovládaných asistentov. Bude však i možnosť nahliadnuť do sveta mobilného biznisu na príklade svetovo úspešných českých startupov. Medzi prednášajúcimi je niekoľko zahraničných rečníkov a samozrejme tiež českí experti na mobilné aplikácie, ktorí dlhodobo patria k domácej špičke.

Okrem oficiálneho programu sú pripravené herné a odpočinkové miestnosti s najnovšími zariadeniami i virtuálnou realitou, novinkami zo sveta internetu vecí, či trhovisko virtuálnych mien mDevCoin Exchange. „Záujemcovia obdržia na začiatku konferencie určitý počet mincí z troch mien, ktoré sme nazvali Android Dev Coin, iOS Dev Coin a Cross Platform Coin. Ľudia budú môcť medzi sebou coiny obchodovať a špekulovať s ich budúcou hodnotou. Nanečisto si tak vyskúšajú fungovanie trhu kryptomien. Na konci dňa potom bude možné za virtuálne coiny kúpiť napríklad špičkový dron a rad iných cien,“ popisoval Šrajer hru mDevCoin Exchange.

Účastníci sa tento rok môžu tešiť i na množstvo workshopov organizovaných v spolupráci s partnermi konferencie – MSD IT, Avast, Microsoft, Nodes, STRV a Etnetera.

Podrobnosti o programe a vystupujúcich rečníkoch nájdete na webe konferencie www.mdevcamp.eu

Kedy a kde?

mDevCamp 2018

15. júna 2018

Kongresové centrum Praha

www.mdevcamp.eu

7.6.2018

+