MojAndroid

Populárne reštaurácie s rýchlym občerstvením McDonald’s prinášajú inováciu do svojich mobilných aplikácií. Vo vybraných amerických reštauráciách od stredy testujú nový systém mobilného objednávania jedla a tiež mobilnej platby. Spočiatku bude k dispozícii pilotných 29 reštaurácií v mestách Monteley a Salinas v Kalifornii. Spoločnosť plánuje rozšírenie nových služieb už od 20. marca do ďalších 51 reštaurácií v meste Spokane, Washington.

mcdonalds-mobile-order-01

McDonald’s plánuje do konca roka 2017 priniesť mobilné objednávky do 14 000 amerických reštaurácií. Okrem toho túto technológiu obdrží do konca roka ďalších 6 000 reštaurácií v Kanade, Veľkej Británii, Francúzsku, Nemecku, Austrálii a Číne. Zákazníci si už teraz prostredníctvom mobilnej aplikácie vedia pozrieť menu, týždenné ponuky či nájsť reštaurácie v blízkosti. Až teraz však prichádza možnosť objednávať jedlo a tiež platiť priamo prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Náš tip
McDonald’s testuje objednávky cez mobil, prísť majú budúci rok

Po objednaní aplikácia sleduje vašu polohu a jedlo tak bude pripravené len v prípade, ak ste už v blízkosti reštaurácie. Zaručí sa tak čerstvosť a tiež rýchlosť prípravy objednávky. Podľa tvrdení spoločnosti, plusom bude nová technológia najmä pri väčších objednávkach. Pri objednávkach s 2-3 položkami ide o čas v priemere 17 sekúnd. Pri väčších objednávkach s počtom 8-10 položiek však môže objednávka trvať až 50-100 sekúnd. Nová technológia má priniesť kompromis a objednávka má trvať v priemere 10-15 sekúnd.

mcdonalds-mobile-order-02

Zákazníci si budú môcť svoje objednávky vyzdvihnúť v McDrive alebo pri špeciálnom mieste pre výdaj objednávok. McDonald’s prináša mobilné objednávky a tiež platby pomerne neskoro po svojich konkurentoch. Napríklad spoločnosť Starbucks tvrdí, že až 7% ich amerických objednávok je práve využitím mobilnej objednávky a platby, alebo tiež až 21 percent objednávok je platených mobilnou platbou.

Náš tip
Tatra banka prináša nové platby mobilom pomocou aplikácie MobilePay | VIDEO

Spoločnosť McDonald’s tiež plánuje experimentovať s donáškou jedla využitím donášok firiem tretích strán po celom svete. Prvé testy poukazujú na využitie služby UberEATS v USA, konkrétne v mestách Miami, Tampa Bay či Orlando na Floride. Veríme, že tieto novinky sa čoskoro dostanú aj do Európy. Slovenským zákazníkom musí zatiaľ postačiť zobrazenie ponuky či zľavových kupónov v rámci aplikácie.

Verzia: 4.0.253-sk
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.0.253-sk
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: techcrunch

16.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+