MojAndroid

Japonská pobočka celosvetovej korporácie McAfee, popredného poskytovateľa antivírusových programov pre väčšinu platforiem, sa 22.júna v Tokyu dohodla s japonskou firmou NTT DOCOMO na poskytovaní antivírusového programu McAfee VirusScan® Mobile na Android zariadeniach tejto spoločnosti. Nepôjde o bezplatnú verziu, no používatelia Android zariadení z dielne NTT DOCOMO budú mať k dispozícii “exkluzívnu ponuku” na kúpu tohoto antivírusového programu.

 

 

” McAfee, ktorý chráni už viac ako 180 miliónov mobilných zariadení po celom svete, začal spolupracovať s NTT DOCOMO v roku 2004 na poskytovaní prvého antivírusového programu na mobilné zariadenia v Japonsku, konkrétne na modeloch FOMA od NTT. Sme nadšení, že ponúkame užívateľom NTT DOCOMO smartfónov s Androidom bezpečnostné riešenie ako prví. Prostredníctvom tohoto partnerstva, McAfee má za cieľ ďalej zvyšovať svoje podnikanie v Japonsku a naďalej poskytovať spotrebiteľom v reálnom čase ochranu proti novo vznikajúcim hrozbám, ktoré sa zameriavajú práve na tieto zariadenia, ich obsah a ich mobilné služby. ” Todd Gebhart – výkonný viceprezident a generálny manažér pre spotrebiteľov, mobilné služby a malý bussiness, McAfee.

 

McAfee VirusScan® Mobile upozorňuje používateľov mobilných zariadení na vírusy a nebezepečné programy pomocou skenovania a čistenia zložiek, mailov, inštalačných balíkov, stiahnutých súborov, SMS, MMS a príloh z mailov. Automatické aktualizácie majú zaručiť ochranu pred novovytvorenými hrozbami, aby boli používatelia vždy plne chránení. Tento softvér má minimálne systémové požiadavky a tak nenarúša – už aj tak kritické – vlastnosti NTT DOCOMO zariadení.

McAfee VirusScan® Mobile bude pre Android zariadenia k dispozícii 1. júla pri príležitosti “DOCOMO Anshin Scan powered by McAfee”. Používatelia NTT DOCOMO Android smartfónov si potom budú môcť stiahnuť tento antivírusový program z Android Marketu.

Pokiaľ by ste aj vy mali záujem o antivírusový program pre váš Android od spoločnosti McAfee, tu pre vás jeden bezplatný máme:

McAfee Mobile Security

Android Market

AppBrain

3,4 MB

Virus Scan Mobile aplikácia pre Android bude k dispozícii od 1. júla v rámci bezpečnostnej služby, Prístupný bude na Android Markete. 

O spoločnosti McAfee, Inc

McAfee, dcérska spoločnosť Intel Corporation, je najväčšou špecializovanou spoločnosťou na technologickú bezpečnosť. McAfee dodáva zákazníkom proaktívne osvedčené riešenia a služby, ktoré chránia systémy, siete a mobilné zariadenia po celom svete, poskytuje používateľom možnosť sa bezpečne pripájať na internet, prezerať a nakupovať na webe. S podporou svojho bezkonkurenčného Global Threat Intelligence, McAfee vytvára inovatívne produkty, ktoré umožňujú domácim používateľom, firmám, verejnému sektoru a poskytovateľom služieb chrániť dáta, predchádzať poruchám, identifikovať zraniteľnosti a priebežne sledovať a zdokonaľovať ich bezpečnosť . McAfee sa neustále zameriava na hľadanie nových spôsobov, ako udržať zákazníkov v bezpečí. http://www.mcafee.com

 

Autori: Ondrej Ličko & Zdenko Šmondrk

Zdroj: MarketWatch.com

28.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+