MojAndroid

Platenie smart zariadeniami nie je v dnešnej dobe ničím výnimočným. Či už ide o smartfóny alebo inteligentné hodinky, nájde sa množstvo modelov, ktoré to dokážu. To ale úplne tak nestačí, dôležitá je aj podpora bánk. A práve mBank nás prostredníctvom tlačovej správy informovala o tom, že už aj klienti s Visa kartami môžu bezkontaktne platiť službou Xiaomi Pay.

„Ľudia využívajú tzv. nositeľnú elektroniku na platby čoraz viac. Čo sa týka našich klientov, za rok ich počet na Slovensku narástol o 52,4 percent, pričom s kartami minuli takmer 11 miliónov eur.“

 Michal Staněk, produktový manažér platobných kariet mBank

Na Slovensku prevládajú platby s využitím služieb Google Pay a Apple Pay. K dispozícii sú aj služby Garmin Pay a Fitbit Pay, ktoré ale ponúka menší počet slovenských bánk. Najnovšie je možné na Slovensku platiť aj pomocou Xiaomi Pay, a to momentálne len v dvoch bankách – mBank a Prima banka.

Mohlo by vás zaujímať:

mBank službu spustila v novembri 2021 v spolupráci so spoločnosťou Mastercard, teraz sa pridáva aj Visa. Zákazníci môžu momentálne platiť prostredníctvom náramku Xiaomi Smart Band 7 NFC. Okrem Xiaomi Pay ponúka mBank aj všetky ďalšie možnosti platenia pomocou inteligentných zariadení. Kompletný zoznam služieb a podporovaných bánk nájdete v článku V ktorých bankách zaplatíte mobilom a hodinkami? 

Náš tip
Raiffeisen banka konečne spustí platby cez Apple Pay. Ako posledná

17.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+