MojAndroid

mBank je ďalšou bankou na Slovensku, ktorá spúšťa podporu pre bezkontaktné platby prostredníctvom služby SwatchPAY!. Platobnú platformu využívajú analógové hodinky známej švajčiarskej značky, informuje mBank v tlačovej správe.

SwatchPAY! je služba, ktorú využívajú švajčiarske analógové hodinky

Okrem SwatchPAY! mBank už dlhšiu dobu umožňuje platiť pomocou služieb Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay či Xiaomi Pay. Ide tak o ďalšiu z možných rýchlych a bezpečných alternatív, ako môžu klienti v kamenných obchodoch zaplatiť bez nutnosti použitia plastovej karty. Možnosť platby mobilom či hodinkami je medzi používateľmi veľmi obľúbená.

Pokiaľ vlastníte podporované hodinky od firmy Swatch, v aplikácii SwatchPAY! potrebujete zadať údaje z vašej platobnej karty Mastercard alebo Visa. Tento proces sa odohrá na vašom mobilnom telefóne s operačným systémom Android alebo iOS. Zaberie vám to len zopár minút.

mbank titulka
Mobilná aplikácia mBank | Zdroj: Miroslav Schwamberg

„Aj keď sú hodinky Swatch analógové, na platby prostredníctvom služby SwatchPAY! sa využíva podobná technológia a princíp, ako pri ostatných smart hodinkách. V hodinkách je totiž zabudovaný čip, ktorý umožňuje bezkontaktnú platbu zrealizovať,“

vysvetľuje Michal Staněk, produktový manažér platobných kariet mBank.

Keď bude párovanie dokončené, platiť môžete jednoduchým priložením hodiniek k terminálu. Transakcie do výšky 50 eur by mali prebehnúť prakticky okamžite. Ak by platba bola vyššia, budete požiadaní o zadanie PIN kódu.

„Na hodinkách sa pred samotnou platbou netreba nikam preklikávať, klient ich rovno priloží k terminálu a okamžite platí. Aj preto sa tento spôsob platby radí k tým najjednoduchším.“

„Medzi ďalšie výhody SwatchPAY! patrí okrem možnosti výberu hotovosti z bankomatu aj to, že čip, ktorý je v hodinkách zabudovaný, sa nikdy nevybije a funguje aj vtedy, keď sú samotné hodinky vybité. Platby je preto možné realizovať kedykoľvek. Je to veľký benefit najmä pre tých, ktorí nestíhajú neustále sledovať stav batérie na ich zariadení.“

dopĺňa Michal Staněk

V prípade stratenia hodiniek môžete token pre realizovanie platieb odstrániť z mobilnej aplikácie pre zabránenie zneužitiu vašich peňazí cudzou osobou.

Aká je priemerná zaplatená čiastka hodinkami klientov mBank?

Spoločnosť mBank na záver tlačovej správy dodáva, že platby hodinkami sú na Slovensku pomerne obľúbené. Priložená tabuľka odhaľuje, aká je priemerná zaplatená suma pomocou jednotlivého typu inteligentných hodiniek.

Typ platby Zaplatená suma v eurách
Apple Watch 20,32
Fitbit 18,69
Garmin 18,47
Wear OS 18,48
Xiaomi 17,74
Plastová platobná karta 22,33

Na záver ešte spomenieme, že službu SwatchPAY! už pred mBank spustili aj konkurenčné banky, ako napríklad Slovenská sporiteľná a Fio banka.

Náš tip
Garmin predstavil nové špičkové a drahé smart hodinky

2.6.2023
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+