MojAndroid

Platenie mobilom alebo prostredníctvom inteligentných hodiniek už dnes nie je ničím výnimočným. Tento komfortný spôsob využíva z roka na rok čoraz viac klientov slovenských bánk a teraz sa k nim pridáva ďalší spôsob – platobný prsteň.

Mohlo by vás zaujímať:

Platobý prsteň mBank
mBank prináša inovatívne spôsoby aj technológie

Ani smart prsteň nie je žiadnou novinkou, na trhu sa predáva viacero rôznych modelov s rôznymi funkciami. Kým niektoré vedia iba merať základné údaje o fyzickej aktivite alebo zdraví, iné ponúkajú aj možnosť bezkontaktných platieb. No do potrebnej aplikácie spárovanej s prsteňom môžete pridať iba kartu zahraničnej banky, nie slovenskej a niektoré značky vyžadujú aj mesačný paušálny poplatok za využívanie služieb.

mBank si na Slovensku pripisuje ďalší úspech v platobnej oblasti

Digitálna banka mBank sa spojila s Mastercard a Niceboy, a stala prvou bankou na Slovensku, ktorá tento spôsob platenia za tovar ponúka. Je to štýlové a jednoduché. Nemusíte vyberať z vrecka telefón či kartu, ani aktivovať platbu na hodinkách a ruku v neprirodzenom uhle prikladať k terminálu. Stačí ruku jemne zovretú v päsť priblížiť k terminálu a počkať na známy zvuk – pípnutie, ktoré je znakom úspešnej platby.

Platobý prsteň mBank
Bezkontaktné platby na vzostupe

Rastúca obľuba platenia mobilom, hodinkami a ďalšími nositeľnými zariadeniami je najväčším trendom poslednej doby. Počet platieb pomocou digitálnej kópie karty, teda takzvaného tokenu, sa od roku 2021 strojnásobil a je evidentné, že zákazníci vyhľadávajú také spôsoby platby, ktoré sú pre nich pohodlné, bezpečné a hlavne majú platobný nástroj vždy po ruke. Radi na trh prinášame zmysluplné inovácie a presne preto prichádzame s mBank a Niceboy s touto novinkou. Z našich dát vieme, že platobné prstene v ľuďoch vzbudzujú záujem a každý štvrtý by ich rád vyskúšal.

Jana Lvová, generálna riaditeľka spoločnosti Mastercard pre Slovensko a Českú republiku.

Platobý prsteň mBank
Platenie prsteňom je bezpečné

Platba prsteňom štartuje v mBank oficiálne 10. 6. 2024

Platobné prstene výrobcu Niceboy budú od 10. júna 2024 k dispozícii v troch variantoch – bielom s lesklým prevedením a čiernom s lesklým alebo brúseným povrchom. Minimalistický dizajn je vhodný k športovému i elegantnému outfitu a keďže sa na tele prsteňa nenachádzajú žiadne konektory ani snímače, je plne prachu i vode odolný.

Na aktiváciu bezkontaktných platieb pomocou prsteňa si musíte stiahnuť aplikáciu Niceboy Pay a následne do nej pridať nové zariadenie. To prebieha priložením prsteňa na zadnú stranu telefónu do miest, kde je NFC čip. Po načítaní údajov do aplikácie pridáte platobnú kartu mBank, prejdete všetky potrebné kroky a hotovo. Prsteň je pripravený na prvé použitie.

Platobý prsteň mBank
Platenie prsteňom je pre zákazníkov lákavé

Jeden prsteň, jedna karta

Pokiaľ máte v mBank viac kariet a chceli by ste ich využívať na platenie prsteňom, nedá sa medzi nimi v apke prepínať. Prsteň dokáže prijať údaje len jednej karty. Riešením by mohlo byť používanie dvoch prsteňov, napríklad farebne odlíšených. Biely na jednu kartu, čierny na druhú. Pokiaľ prsteň stratíte, môžete kartu odobrať z aplikácie alebo ju v apke mBank zablokovať.

Pri bezkontaktných platbách prsteňom platia rovnaké pravidlá ako pri všetkých ostatných spôsoboch, teda PIN zadávate pri sume vyššej než 50 eur, prípadne a vyzvanie z terminálu.

Niceboy Pay
Niceboy Pay
Developer: NiceboyEU
Price: To be announced
 • Niceboy Pay Screenshot
 • Niceboy Pay Screenshot
 • Niceboy Pay Screenshot
 • Niceboy Pay Screenshot
 • Niceboy Pay Screenshot
 • Niceboy Pay Screenshot
 • Niceboy Pay Screenshot
 • Niceboy Pay Screenshot
 • Niceboy Pay Screenshot
 • Niceboy Pay Screenshot
 • Niceboy Pay Screenshot
 • Niceboy Pay Screenshot
 • Niceboy Pay Screenshot
 • Niceboy Pay Screenshot
 • Niceboy Pay Screenshot
Platobý prsteň mBank
Platobý prsteň mBank štartuje na Slovensku 10. júna 2024

Prsteň sa bude dať získať aj za cenu 0,10 €

Klienti mBank budú pri štarte platobného prsteňa kontaktovaní digitálnymi kanálmi s ponukou kúpiť si štýlový doplnok za symbolickú cenu 10 centov. Banka má pripravených 1 000 akciových prsteňov, 500 pre existujúcich a 500 pre nových klientov. Výhercovia sa budú žrebovať. Na koho sa neusmeje šťastie, bude môcť využiť ponuku na kúpu niektorého z trojice prsteňov za zníženú cenu 49 eur. Štandardná cena je stanovená na 80 eur.

Náš tip
Recenzia Huawei Watch Fit 3: štýlový strážca zdravia i tréner na zápästí

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+