MojAndroid

Budúcnosti mobilného bankovníctva verí viac klientov ako v roku 2014. Každý tretí je dokonca presvedčený, že mobilné bankovníctvo v budúcnosti nahradí internetové bankovníctvo.

Podiel používateľov mobilného bankovníctva vzrástol za uplynulé 3 roky naprieč všetkými segmentmi. Častejšie ho však využívajú mladí ľudia a osoby s príjmom domácnosti nad 800 € mesačne. Používatelia mobilných bankových riešení štandardne bývajú vo väčších mestách.

• Klienti v mobilných aplikáciách najčastejšie kontrolujú zostatok na účte (94 %), zadávajú jednorazové platby (61 %) a kontrolujú históriu platieb (51 %). Čoraz viac sa tiež využíva funkcie na vyhľadávanie bankomatu mobilom alebo na zadanie platobného príkazu na telefónne číslo.

Už je to desať rokov, čo sme na slovenský bankový trh ako prví priniesli bezpoplatkové služby. Odvtedy prispievame k rozvoju slovenského bankového sektora, kde aktuálne predstavujeme najvyspelejšiu mobilnú aplikáciu, ktorá šetrí klientom čas a prináša maximálnu kontrolu nad ich financiami, hovorí Robert Chrištof, generálny riaditeľ mBank pre Slovenskú republiku.

Náš tip
Aplikácia mBank ponúka viac, ako sa na prvý pohľad zdá
Náš tip
mBank má na Slovensku nového riaditeľa. Je ním Robert Chrištof

„Naša vízia do budúcnosti je jasná: Ľudia budú čoraz viac spravovať svoje financie z mobilu a my naše narodeniny preto oslávime novou mobilnou aplikáciou založenou na maximálnej jednoduchosti, bezpečnosti a na minimalistickom dizajne,“ – pokračuje Robert Krištof.

Rozpočet vo vrecku – mBank 3.0

Menu aplikácie 3.0 je po novom usporiadané lineárne a appku možno ovládať jednou rukou. Zaujímavou novinkou je rozšírená funkcia “Moje výdavky.” Funkcia klientovi ukazuje, koľko peňazí zo svojho mKonta minul v aktuálnom mesiaci. Výšku výdavkov potom porovnáva so zhodným obdobím v predchádzajúcich mesiacoch. Plánovanie a sledovanie útrat je tak pre používateľov jednoduchšie než kedykoľvek predtým. 

„Okrem úprav prostredia a ovládania aplikácie sme priniesli aj nové funkcie. Aktivácia aplikácie je maximálne jednoduchá bez nutnosti otvorenia internetového bankovníctva. Prebieha iba pomocou telefónu spätným overovacím hovorom z mBank. Prihlásiť sa možno odtlačkom prsta už aj pri Androide, pri systéme iOS je možné využiť aj Face ID. Klienti majú okamžitý prehľad o dianí na účte pomocou “push” notifikácií. Používateľ má však prístup k najdôležitejším funkciám aj bez nutnosti prihlásiť sa, čo je veľmi praktické,” dodáva Lukáš Kiac, produktový manažér mBank.

Aplikácia mBank 3.0 posiela okamžité oznámenia o pohyboch na účte, teda bez akéhokoľvek oneskorenia. Aktivácia platobnej karty je tiež maximálne jednoduchá. Pri systéme iOS stačí kartu odfotiť. Pri Androide prebieha aktivácia karty zadaním jej čísla priamo do aplikácie. Potom stačí len zvoliť PIN a začať kartu používať.

Zdroj: tlačová správa

5.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Lukas Vyletel

  nope. Nemyslim si, ze mobilne bankovnictvo VYSTRIEDA webove. Resp to by museli ukazat ze sa realne znizilo velmi vyznamne uzivanie internetoveho bankovnictva. Mobily nikdy nenahradia pohodlie pocitaca. Mobily maju vyhodu v tom, ze su mobilne a preto mozeme sluzby ako bankovnictvo riesit aj ked sme niekde na ceste. A tam je ten narast pouzivatelov. Ked je niekto doma, tak neverim, ze radsej cez mobil riesi platby atd. Je to vyrazne nepohodlnejsie.

 • Jablčný užívatelia pridávajú kartu jej odfotením, užívatelia Androidu musia prepisovať číslo karty ručne. To nevedeli urobiť načítanie informácií o karte cez NFC? Potom by sa karta dala pridať iba jednoduchým priložením k telefónu. Potešili ma push notifikácie a prístup cez odtlačok prsta.

 • blanquefort

  A kedy pride beznym ludom v.3?

  • konzerva

   a dufam ze s v.3 pride aj moznost platit mobilom

   • kubina

    Platbu mobilom mBank v3.0 vie, nič menej je naviazaná na oficialny release Android Pay v SR, čo sa šuška že bude ešte tento December…

  • Michal Chabada

   Appka pre Android bude dostupná v priebehu niekoľkých dní

 • Luken

  Som zvedavý, aké vylepšenia pre android reálne prídu, momentálne má už asi ťažko presvedčia ostať v mBank… Žiadne prihlasovanie odtlačkom, žiadne snímanie IBANu, ani tá QR čítačka poriadne nefunguje vždy… Tá aplikácia stojí za prd, po troch rokoch, pribudlo akurát to snímanie QR.

 • Martin_B

  Redesign aplikacii urcite prospeje, zo screenshotov ceskej/polskej verzie to vypada nadejne. Ked uz ale tak hovoria o mobilnom bankovnictve, mohli by konecne zaviest VIAMO, co sa divim ze nemali hned ako nebohe Zuno, VUB a TB.

 • Pingback: Bezkontaktné platby do 50 eur máme už mesiac. Ako sa zmenilo správanie Slovákov? – Slovakia()

+