MojAndroid

Najväčšia digitálna banka na Slovensku mBank zmenila vedenie. Generálnym riaditeľom a vedúcim organizačnej zložky sa stal dlhoročný obchodný riaditeľ, Robert Chrištof. V mBank bol na tejto pozícii osem rokov pre slovenský a český trh. V predchádzajúcich rokoch bol v mBank zodpovedný aj za distribučnú sieť a call centrum a bol zástupcom generálneho riaditeľa českej pobočky. Do mBank sa dostal zo Citibank, kde mal na starosti investičné bankovníctvo a predtým sa v Komerčnej banke venoval korporátnym klientom.

Čo bude jeho hlavnou úlohou na Slovensku? Nuž, úloh bude viac – bude sa snažiť o ďalšie rozšírenie klientskej bázy, rozvoj distribučného modelu a podporu rastu slovenskej pobočky cez inovatívne produkty ako sú napríklad mobilné platby.

„Robert prichádza do Bratislavy zúročiť dlhoročné skúsenosti zo slovenského a českého bankového trhu, a verím, že etablovanú banku s viac ako 270 000 klientmi dokáže posunúť ďalej. V rámci našej stratégie do roku 2020 chceme ešte viac dať do popredia klienta a pomáhať mu pri každodenných rozhodnutiach nielen v súvislosti s financiami,“ povedal Cezary Kocik, viceprezident skupiny mBank zodpovedný za retailové bankovníctvo.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

„Som rád, že na Slovensko prichádzam v prelomovom období technologických startupov, mobilných platieb a nových obchodných modelov. Ako digitálna banka sme na tieto výzvy dobre pripravení. V tomto roku s našimi klientmi oslavujeme 10. výročie pôsobenia na slovenskom trhu a chceme sa im poďakovať aj prostredníctvom nových produktov ako sú napríklad online investičné fondy alebo jednoduchšia konsolidácia pôžičiek,“ uviedol Robert Chrištof, nový generálny riaditeľ mBank na Slovensku.

Przemyslaw Klobut, ktorý na Slovensku pôsobil posledných 5 rokov, sa vrátil do materskej skupiny mBank v Poľsku.

Zdroj: tlačová správa

20.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Yxo

    Je uzasne ze zuno banka skoncila a bola technologicky o minimalne dve triedy dopredu. Mam mbank a ked chcem zmenit obciansky alebo spravit akukolvek zasadnu zmenu v systeme musim prist osobne na pobocku alebo poslat listom notarsky overene doklady .. to chce aplaus .. zuno >>> otvorim aplikaciu zoskenujem (odfotim) odoslem cez aplikaciu alebo pripadne aj emailom a vsetko v priebehu par minut skontroluju a potvrdia. Mbank vznikla ako elektronicka banka ktora zaspala brutalne dobu dokonca aj cely internet banking bol v case zavedenia na urovni stredoskolskej stranky. PS: cca polrok dozadu som chcel nezurocnu pozicku ALE .. ked ma clovek hypoteku viazanu na dvoch ludi cize kazdy ma bremeno tarchy 50% tak pri pozicke sa neda zadat ze su dvaja a delit to na polovicu .. jednoducho cela tarcha spada na ziadatela pozicky .. cize “palec hore”

+