MojAndroid

Výkon dnešných smartfónov sa dá už takmer priamo porovnávať s tým, čo nám ponúkajú naše notebooky. 6 GB RAM a 8-jadrový procesor sú parametre, ktoré ešte donedávna ponúkali hráčske notebooky a aj keď tieto súčiastky v smartfónoch nemožno zrovnávať výkonnostne s ich konkurentmi v počítačoch, stále môžeme hovoriť o nadpriemernom výkone. Nie je preto žiadnym prekvapením, že sa niekoľko spoločností pokúsilo priniesť akýsi dock, ktorý by zmenil naše smartfóny na notebooky. A najnovšie sa o to pokúsila spoločnosť Maxiss.

Na CES 2017 v americkom Las Vegas predstavil Maxiss zariadenie Mirabook, ktoré sa pokúša o to, čo skúšali viaceré technologické spoločnosti v posledných rokoch – zmeniť váš smartfón na notebook. Po neúspechu s Ubuntu pre Android a po nepresvedčivom projekte Superbook to ale bude mať tento “nováčik” naozaj ťažké. Jeho zariadenie je ale prekvapivo zaujímavé a rozhodne má čo ponúknuť. Okrem 13,3-palcového displeja to je napríklad aj možnosť rozšíriť pamäť zariadenia až o 128 GB (cez SD kartu), niekoľko USB-C portov, či HDMI konektor pre pripojenie na externý monitor. Okrem toho Maxiss Mirabook ponúka aj naozaj solídnu batériu s výdržou 24 hodín s tým, že po celý čas sa nabíja aj váš smartfón. Celé riešenie pritom váži len 1 kilogram.

Čo sa podpory softvéru týka, Mirabook by mal ponúkať podporu pre Andromium (Android) aj Continuum (Microsoft). Spoločnosť by ho chcela začať predávať v marci, cez crowdfunding-ovú kampaň, a to za cenu približne $300. Viac informácií sa dozvieme v nasledujúcich mesiacoch, no veríme, že Mirabook by nás mohol milo prekvapiť.

Náš tip
Všetky články z výstavy CES 2017 nájdete na tomto odkaze

Zdroj: Engadget

4.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+