MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: Dual SIM a LTE

Dobrou správou je, že tento smartfón podporuje Dual SIM. Dve SIM karty môžete vložiť aj v prípade, že sa rozhodnete používať pamäťovú kartu. Pre tú je totižto vyhradený samostatný slot, čo sa dnes už veru často nevidí. Navyše, už sa stáva pravidlom, že aj v tejto cenovej kategórii sú dostupné zariadenia s LTE a výnimkou nie je ani Maxcom MS514. Okrem toho tu ale nájdete aj Bluetooth 4.0, WiFi, GPS a samozrejme klasický microUSB konektor. Zo senzorov sa tu nachádza proximity, akcelerometer a svetelný senzor. Digitálny kompas či gyroskop chýba.

Batéria: Neprekvapujúca výdrž

Nebude prekvapením, že tento smartfón ponúka celkom decentnú výdrž. Čistý Android a dostatočne veľká batéria s kapacitou 2200 mAh sa spolu s menej výkonnými komponentami podpísali pod dvojdňovú výdrž na jedno nabitie. Tú dosiahnete aj vtedy, ak necháte nonstop zapnutý mobilný internet. S telefónom sme túto výdrž dosiahli pri bežných činnostiach ako je telefonovanie, posielanie SMS správ, prehliadanie webových stránok, či používanie niektorých bežných aplikácií. Nejde teda o nič extra, no na druhej strane ponúka Maxcom výhodu v tom, že batériu si viete kedykoľvek sami vymeniť. Zadný kryt je totižto odnímateľný, čo uvíta veľa používateľov.

Záverečné hodnotenie Maxcom MS514: Je to o cene

Pre koho je tento smartfón určený? Predovšetkým pre ľudí, ktorí od neho nevyžadujú veľa. Nepotrebujú veľký a perfektný displej, mobilom fotia len občas a uspokoja sa aj s lacnejším spracovaním zariadenia. Maxcom MS514 je samozrejme o kompromisoch, ktoré vo väčšej miere vyvažuje cena, ktorá sa drží pod hranicou 100 eur. Za túto cenovku získate plnohodnotný smartfón s podporou LTE, ktorý zvládne väčšinu činností. S istými obmedzeniami však musíte počítať.

Plusy:

  • Cena do 100 eur
  • Podpora LTE
  • Nízka hmotnosť

Mínusy:

  • Konštrukcia zachytáva mastnotu a odtlačky prstov
  • Malá vnútorná pamäť

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

11.3.2018

+