MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Aj lacný môže byť dobrý

Na naše prekvapenie ponúka 5-palcový IPS displej Maxcom MS514 dobrú kvalitu zobrazenia. Hoci nejde o žiadny high-end, stále ponúka decentné farby, dobrý kontrast, bielu farbu aj jas. Čitateľnosť na priamom slnku síce nie je úplne najlepšia, no stále dostatočná na to, aby sa s telefónom dalo pracovať. Rozlíšenie je na dnešné pomery už štandardné a činí 720 x 1280 px. Zobrazenie čiernej samozrejme nie je vôbec dokonalé, no opäť tu máme protihodnotu v podobe nižšej ceny, ktorá takýto nedostatok vyvažuje.

Pochváliť musíme aj pomerne bohaté nastavenia, ktoré sú súčasťou ovládacieho panelu s názvom Miravision. Ten okrem prednastavených profilov poskytuje aj manuálne nastavenie kontrastu, sýtosti, jasu, ostrosti a teploty farieb. Samozrejmosťou je podpora automatickej regulácie jasu displeja.

Výkon a pamäť: Slabučký MediaTek

Pri pohľade na cenovku je jasné, že Maxcom MS514 určite výkonom neohúri. Štvorjadrový procesor MediaTek a 1 GB operačná pamäť RAM svojimi možnosťami skutočne patria do tej najlacnejšej kategórie, čo pocítite aj pri práci s telefónom. Reakcie sú síce vo väčšine prípadov dostatočne rýchle, no určite sa nevyhnete situáciám, keď dôjde k nejakému tomu sekaniu či spomaleniu. Ak teda patríte skôr medzi náročnejších používateľov, toto určite nie je telefón pre vás. Naopak, ak od svojho smartfónu nevyžadujete veľa a uspokojíte sa len so základnými funkciami a nie príliš rýchlymi reakciami, tak potom by vám aj takto lacný kúsok mal postačovať. Maxcom teda dobre poslúži na telefonovanie, písanie SMS, prácu s nenáročnými aplikáciami, či hranie graficky nenáročných hier. O slabšom výkone svedčí aj výkon nameraný v benchmarku AnTuTu (26848).

Čo sa týka internej pamäte, tá ponúka veľkosť 8 GB, z ktorej je používateľom využiteľných len niečo cez 3,8 GB. To skutočne nie je veľa, no vzhľadom na určenie zariadenia by to mohlo postačovať. Navyše, v prípade potreby sa dá použiť aj pamäťová karta microSD, ktorá sa vkladá do slotu pod zadným krytom. Podporované sú kapacity do 32 GB. Pre prácu s dátami sú k dispozícii niektoré základné nastavenia, ale aj aplikácia Správca súborov.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

11.3.2018

+