MojAndroid

Matter je pokus o vytvorenie jedného samostatného štandardu pre zariadenia, ktoré sa navzájom prepájajú v rámci inteligentnej domácnosti. Niet teda divu, že sa dočkal množstva podpory. Svedčí o tom cez 4 000 stiahnutí jeho špecifikácií a cez 2 500 stiahnutí softvérovej vývojárskej súpravy. Pomôcť po novom dokáže aj záujem zo strany veľkých spoločností, ako Amazon, Apple, Google, Samsung či Signify. Téme sa venoval portál XDA-Developers.

Matter ako nový štandard pre inteligentnú domácnosť

Connectivity Standards Alliance (CSA) organizovala udalosť v Amsterdame a ukázala verejnosti svoje nové produkty. Jedným z nich je aj odhalenie tohto nového štandardu. Certifikovaných má byť už 190 produktov, vrátane tých, ktoré certifikáciou ešte len prechádzajú. Americký gigant Amazon prehlásil, že kompatibilných je 30 000 produktov s Words with Alexa (WWA) s rozličnými protokolmi, medzi ktorými nájdeme aj práve Matter.

17 zariadení z odvetvia Echo má na platforme Android podporovať Matter už do konca aktuálneho roka. Ostatných zariadení, vrátane podpory pre operačný systém iOS, by sme sa mali dočkať začiatkom roku 2023. Aj firmy ako Signify a Philips potvrdili, že ich zariadenia budú kompatibilné s Matter. Na WiZ a Hue Bridge má v budúcnosti prísť aktualizácia, ktorá povolí vzájomnú komunikáciu prostredníctvom uvádzaného štandardu.

K skupine výrobcov, ktorí majú záujem o implementáciu Matter, patrí aj Nanoleaf. Prehlásil, že ich štyri pripravované produkty budú s novým štandardom kompatibilné. Pôjde o novinky s označeniami A19, GU10, žiarovky BR30 a Lightstrip. Tešiť sa údajne môžeme aj na ďalšie zariadenia tejto značky už počas udalosti CES 2023.

Náš tip
V Google Play sa našli nebezpečné aplikácie. Možno ste si ich stiahli aj vy
4.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+