MojAndroid

Na konferencii Google I/O 2018 sme mali možnosť vidieť množstvo noviniek. Od Androidu P, cez Wear OS až po Material design, ktorý mal dostať nejaké vylepšenia. Ešte pred eventom sme mali možnosť počuť o “Material Design 2”, no ten zatiaľ predstavený nebol. Prišla ale nová aplikácia s názvom Material Gallery, ktorá by mala pomôcť hlavne začínajúcim dizajnérom.

Náš tip
Google Fotky vyfarbia čierno-biele zábery + ďalšie novinky | Google I/O 2018

Náš tip
Android P Beta program je spustený | Google I/O 2018

Google predstavil aj nový nástroj s názvom Material therming, ktorý dovoľuje vývojárom vytvárať užívateľské rozhrania v štýle Material design. Pridaných bolo aj veľa možností prispôsobenia tohto rozhrania, pričom si stále zachováva konzistentný vzhľad. Ak sa táto nová filozofia má dostať do praxe, je potrebná spolupráca s vývojármi a ich prispôsobenie týmto novým štandardom. Ďalším krokom v tomto procese je aplikácia Material Gallery.

Ako má táto aplikácia pomôcť dizajnérom?

Táto aplikácia je k dispozícii na Android, iOS a dokonca existuje aj webová verzia. Google hovorí, že umožňuje dizajnérom spolupracovať v tímoch, dokonca môžu dostať feedback aj z vonku. Aplikácia Material Gallery by mohla byť veľmi nápomocnou hlavne začínajúcim dizajnérom, no určite sa nestratí ani v rukách skúsenejších. Už teraz je k dispozícii zdarma pre rôzne platformy.

Verzia: 1.0.195305015
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.195305015
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+