MojAndroid

Apple patrí k firmám, ktoré každoročne prinášajú na globálny trh neskutočné množstvo zariadení. Tie dostávajú počas roka viacero vylepšení a aktualizácií, pričom teraz dostávajú ďalšiu. Konkrétne ide o iOS 18, ktorý má priniesť prvky umelej inteligencie, ako aj integráciu OpenAI. To sa ale nepáči Elonovi Muskovi, ako informoval na svojom X účte.

Vyhlásil, že ak sa integruje OpenAI do zariadení od Apple, do jeho firmy sa s ním nedostanete. Nezáleží tak či ste návštevník alebo zamestnanec. Vyhráža sa, že po príchode do firmy budete musieť takéto zariadenie umiestniť do Faraday-ovej skrinky. Tá zjednodušene povedané blokuje všetky elektromagnetické signály.

Hlavným dôvodom má byť bezpečnosť

„Apple nie je dostatočne inovatívny na to, aby vytvoril svoju vlastnú AI, no myslí si, že môže zaručiť súkromie používateľov prostredníctvom OpenAI? To je na smiech! Keď vaše dáta dosiahnu OpenAI, Apple stratí kontrolu. V podstate vás predávajú.”

vyjadril sa Elon Musk

Má strach, že integrácia môže znamenať potenciálne úniky údajov. Diať sa tak má preto, lebo v takomto prípade by podľa neho americká spoločnosť odovzdávala dôležité údaje OpenAI, ktorá by s nimi mohla neskôr narábať. Má to svoje ale. Toto sa stane iba ak Apple začlení OpenAI na úrovni operačného systému. To ešte nikomu nie je jasné, či sa tak s určitosťou stane.

Napätie medzi Muskom a OpenAI trvá už dlhší čas. Už v marci sa začali súdiť, a to najmä kvôli silnému prepojeniu na spoločnosť Microsoft, ale aj kvôli porušeniu vlastnej zmluvy.

Náš tip
Platby v zahraničí: Radšej karta či hotovosť? Toto sú výhody i riziká
11.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+