MojAndroid

Milióny britských držiteľov platobných kariet MasterCard a majiteľov zariadení Android budú môcť, podľa oznámenia spoločnosti Google, už čoskoro využiť mobilnú platobnú aplikáciu Android Pay pre svoje nákupy a platby. HSBC, Lloyds, MBNA a M&S Bank sú, po úspešnom spustení aplikácie v septembri 2015 v USA, prvými bankami vo Veľkej Británii, ktoré podporujú platbu pomocou Android Pay.

Android Pay umožní majiteľom kreditných, debetných, predplatených alebo biznis kariet MasterCard využívať ich inteligentné telefóny s kompatibilným systémom Android na každodenné nákupy.

Platba pomocou Android Pay je jednoduchá, bezpečná a spoľahlivá, držiteľom kariet MasterCard stačí stiahnuť aplikáciu a nastaviť účet. Pri platení spotrebiteľ odomkne svoj inteligentný telefón, ktorý pridrží pri platobnom terminále určeného pre bezkontaktné platby MasterCard a platba je hotová. Bezpečnosť digitálnych platieb nastavila spoločnosť MasterCard tak, aby užívatelia mohli platobný systém využiť kdekoľvek a kedykoľvek.

Aplikáciu Android Pay môžu firmy a obchodníci veľmi rýchlo a efektívne zaviesť do svojej platobnej siete pomocou platformy Simplify Commerce a platobnej brány MasterCard Payment Gateway. S oboma platformami spoločnosti MasterCard sa Google v USA a Veľkej Británii už spojil, a obchodníci všetkých veľkostí, tak môžu ľahko a bezpečne prijímať digitálnu platbu od užívateľov OS Android.

„Bezpečnosť a jednoduché ovládanie je silnou stránkou našej technológie. Držitelia kariet MasterCard sa nemusia obávať každodenného používania digitálnych kariet,“ uviedol Mark Barnett, prezident MasterCard pre Veľkú Britániu a Írsko.

K aplikácii Android Pay sa môžu tiež ľahko a rýchlo pripojiť banky, ktoré vydávajú karty MasterCard a zúčastňujú sa na programe MasterCard Digital Enablement Express.

„Sme potešení, že vďaka Android Pay môžeme zákazníkom MasterCard ponúknuť jednoduchý a bezpečný spôsob mobilných digitálnych platieb. Už čoskoro budú ľudia môcť platiť svojimi inteligentnými telefónmi Android na stovkách tisíc bezkontaktných platobných terminálov vo Veľkej Británii,“ povedal Pali Bhat, Senior Director produktového manažmentu, Google.

Bezkontaktné platby MasterCard sú aktuálne akceptované v 74 krajinách a na viac ako štyroch miliónoch obchodných miest po celom svete. Pre výpis obchodných miest s možnosťou bezkontaktných platieb si môžete stiahnuť aplikáciu MasterCard Nearby alebo navštívte www.mastercard.com/contactless.

31.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+