MojAndroid

Spoločnosť Samsung predstavila v Barcelone svoju vlajkovú loď Galaxy S6 – a spolu s ňou prichádza na rad aj možnosť mobilnej platobnej služby Samsung Pay. Tá umožní držiteľom kariet MasterCard využívať tento smartfón aj pri platbe v obchode.

Samsung Pay je tu s pohodlným a bezpečným spôsobom platby, ktorý bude kompatibilný s pri bezkontaktných, ale aj pri klasických  platobných termináloch. S najnovším smartfónom od Samsungu tak využijú jeho majitelia i svoje kreditné a debetné karty MasterCard.

„Samsung už od začiatku stavia svoju víziu mobilných platobných služieb na bezpečnosti, širokej dostupnosti u obchodníkov a na jednoduchom použití. Pri kombinácii využitia technológie tokenizácie spoločnosti MasterCard spolu s unikátnymi technológiami Samsung NFC a bezpečným magnetickým prenosom sú zaručené bezpečné platby u väčšiny bezkontaktných aj klasických magnetických POS terminálov,“ hovorí Dr. Injong Rhee, výkonný viceprezident Samsung Electronics. „Bezpečnostná platforma Samsung KNOX spolu s biometrickým overením pomocou odtlačku prsta robia zo Samsung Pay aplikáciu, ktorá je vysoko bezpečná a zároveň veľmi jednoduchá na použitie.“

Službu Samsung Pay sprostredkúva platforma MDES, ktorá uľahčuje pripojeným zariadeniam vykonávať platby. Bezpečnosť má byť zaručená v súlade so štandardmi kryptografickej ochrany. K bezpečnostným prvkom, ktoré prispievajú k ochrane a sú súčasťou Samsung Pay, patrí tokenizácia, snímanie odtlačkov prstov či zadanie autorizačného hesla.

A ako to vyzerá s dostupnosťou? Najskôr si túto službu vyskúšajú klienti v USA počas leta 2015. MasterCard a Samsung sa postarajú aj o čo najskoršie uvedenie mobilnej platobnej služby aj na ďalšie svetové trhy vrátane Južnej Kórey.

Zdroj: Tlačová správa MasterCard, ilustračné foto MojAndroid.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+