MojAndroid

Známy taliansky výrobca športových vozidiel Maserati sa má tiež vrhnúť do biznisu s elektrickými autami. A aby dodal silu svojim slovám, upresnil už aj rok, v ktorom chce svoje e-auto uviesť. Má sa tak stať v roku 2020. Zároveň tiež potvrdil, že elektrický variant bude v tom roku dostupný pre jeho dvojmiestny športový model Alfieri. Ten má byť nástupcom palivom poháňaného Alfieri s vidlicovým 6-valcom, ktorý bude uvedený o rok skôr, teda v roku 2019.

Príčinou, prečo bude elektrický automobil od Maserati predstavený až tak neskoro je i to, že nový dizajn v Alfieri si vyžaduje aj poriadny úbytok hmotnosti a vylepšenie hospodárenia s energiou. Maserati na tom ešte len pracuje a do praxe to uvedie zhruba v roku 2018. Maserati zároveň tvrdí, že nechce robiť priamu konkurenciu Tesla Model S, ale má ísť o jedinečné “grand-touring kupé”. Maserati si tiež chce vytvoriť dôstojný úvod do tohto biznisu.

Zdroj: techcrunch.com

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+