MojAndroid

Čítanie kníh patrí medzi najstaršie, ale zároveň stále najrozšírenejšie formy relaxu. Práve počas leta a letných dovoleniek sa často dostávame ku knihám, ktoré celý rok odkladáme práve na tie pokojné letné chvíle. Hoci ešte stále mnohí z nás preferujú klasické knihy, čoraz viac pozornosti si získavajú elektronické knihy alebo e-booky. Tých sa nám do mobilu, tabletu či čítačky zmestia tisíce a batožina nie je ani o gram ťažšia. Aj preto sme si pre vás pripravili výber toho najlepšieho spomedzi elektronických kníh, čo práve nájdete v akcii v kníhkupectve Martinus.

Vražda Rogera Ackroyda

Legendárny detektívny román od svetoznámej spisovateľky Agathy Christie si teraz môžete vychutnať po slovensky aj v digitálnej forme. Britská asociácia autorov kriminálnych románov dokonca vyhlásila túto knihu za najlepšiu detektívku všetkých čias. Tá rozpráva príbeh o Rogerovi Ackroydovi, ktorý bol úspešným podnikateľom a vdovcom, ktorý však prežil samovraždu ženy, ktorú si chcel vziať. Tú niekto vydieral a v liste, ktorý mu bol doručený, mal nájsť jeho meno. Skôr ako list prečítal však Ackroyda niekto zavraždí a popletenú situáciu príde vyriešiť slávny Hercule Poirot.

[martinus size=”square” color=”green” price=”1″ url=”https://www.martinus.sk/?uItem=306811″ align=”m-center” ]

100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život

Ak by vás legendárny román neočaril, môžete siahnuť aj po niečom náučnom. Kniha 100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život od Dušana Kadleca prináša návod, ako žiť jednoduchšie a šťastnejšie. Nájdete v nej množstvo motivačných prvkov, ktoré vám môžu pomôcť v ťažších časoch znovu dodať iskru vášmu životu. Kniha vám môže pomôcť zlepšiť vzťahy, získať pevnejšie zdravie a usporiadaný život, ako aj uvedomelú myseľ či dokonca zdravšie financie.

[martinus size=”square” color=”green” price=”1″ url=”https://www.martinus.sk/?uItem=295252″ align=”m-center” ]

O čase

Hranica medzi teoretickou fyzikou a filozofovaním nemusí byť vždy veľmi hrubá. Platí to najmä o javoch, ktorým ešte úplne nerozumieme a čas je rozhodne jedným z nich. Autor Carlo Rovelli knihu O čase rozdelil na tri časti. Opisuje v nej najskôr všetky vedomosti, ktoré má o čase moderná fyzika. V ďalšej časti sa autor zamýšľa nad tým, ako by vyzeral svet bez času a dumá nad odborom fyziky, ktorý sa tomu venuje – kvantovej gravitácii. Posledná časť knihy je najneurčitejšia, no plná zaujímavých nápadov o tom, ako čas vznikol a kto ho pre nás nastavil. Kniha je stráviteľná aj pre tých, ktorí fyziku v škole nemuseli, no zároveň sú dostatočne zvedaví.

[martinus size=”square” color=”green” price=”1″ url=”https://www.martinus.sk/?uItem=301445″ align=”m-center” ]

Chudák každý, čo po nich tú káru bude ťahať ďalej

Marián Leško je známy politický komentátor, ktorému nie je cudzia ani satira. V knihe Chudák každý, čo po nich tú káru bude ťahať ďalej, zozbieral rozhovory s mnohými osobnosťami slovenskej scény. Zachytil tak 25 rokov existencie samostatného Slovenska spolu so všetkými víťazstvami a útrapami, ktoré prinieslo rozdelenie Československa. V knihe neobchádza ani otázku mafie či politickej korupcie a venuje sa trom ústredným postavám našich politických dejín – viacnásobným premiérom Mečiarovi, Dzurindovi a Ficovi, ktorí výrazne formovali náš vnútropolitický obraz v poslednom štvrťstoročí.

[martinus size=”square” color=”green” price=”1″ url=”https://www.martinus.sk/?uItem=296839″ align=”m-center” ]

Tajomné pravdivo prírody

Ak nechcete stráviť leto čítaním politických úvah a rozhovorov, možno vám viac pohladí dušu kniha Tajomné pravdivo prírody. Tú má na starosti Peter Wohlleben, ktorý pútavo opisuje aj tie na prvý pohľad najmenej významné prepojenia v prírode. Nie je žiadnym tajomstvom, že v prírode súvisí takmer všetko so všetkým a niekedy by vám ani na um nezišlo, ako môže ovplyvniť, napríklad, taká dážďovka stavy diviakov v našich lesoch. Práve tieto komplikované vzťahy v prírode často narúša človek svojim neprispôsobivým správaním a často si neuvedomuje, ako drasticky môže narušiť celý ekosystém.

[martinus size=”square” color=”green” price=”1″ url=”https://www.martinus.sk/?uItem=307970″ align=”m-center” ]

Ako čítať e-booky z Martinusu?

Pri každom titule v obchode vidíte, v akých formátoch je dostupný. Je iba na vás, ako a na akom zariadení si budete chcieť knihu vychutnať. K dispozícii ich máte pre váš počítač so systémom Windows alebo MacOS, smartfóny a tablet s Androidom a iOS, ako aj pre čítačky Kindle, ale aj zariadenia iných výrobcov.

Ku každej platforme nájdete na stránkach kníhkupectva Martinus podrobný návod. Ak ale e-knihy čítate pravidelnejšie, určite si poradíte aj bez nich. V smartfóne či tablete stačí vaša obľúbená aplikácia, do čítačky zasa knihu stiahnete rovnako jednoducho na to určeným nástrojom.

20.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+