MojAndroid

Microsoft v poslednom čase využil problémy, ktoré postihli Android Market v podobe malwarových aplikácií a ponúka až 5 smartfónov pre používateľov, ktorí majú v poslednom čase zlé skúsenosti s Androidom. Ben Rudolph oznámil túto skutočnosť na svojom Twitteri a následne sa táto informácia objavila aj na oficiálnom Twitteri spoločnosti Microsoft.

Problém okolo Androidu nastal v podobe 22 aplikácií, ktoré niesli v sebe nebezpečný kód a po odsúhlasení jednoduchej otázky posielali z telefónu SMS správy v hodnote 5 dolárov. Podvod bol označovaný ako RuFraud. Google bol tak donútený ich stiahnuť z ponuky Android Marketu.

Microsoft už tento rok ponúkol svoje smartfóny a to pre používateľov WebOS, ktorého vývoj bol zastavený spoločnosťou Hewlett-Packard.

Aktuálna akcia Microsoftu vyvolala vo svete používateľov rôzne reakcie, na jednej strane je to záujem o telefóny zadarmo, na druhej strane je tu odpor. Máte aj vy podobné skúsenosti s nejakou aplikáciou obsahujúcu malware? Ako by ste vy zareágovali na podobnú výzvu od MS?

Zdroj: www.pcworld.com

 

21.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+