MojAndroid

Možno by ste si mysleli, že CEO jednej z najväčších technologických spoločností na svete bude dbať o svoju internetovú bezpečnosť. Boli by ste ale prekvapení, aké jednoduché bolo pre hackerov dostať sa do účtov Marka Zuckerberga hneď na dvoch populárnych sociálnych sieťach. Nie len, že Zuckerberg používal extrémne jednoduché heslo, ale používal ho hneď na niekoľkých sociálnych sieťach súčasne, čím porušil viacero základných zásad bezpečnosti na internete.

Náš tip
Ľudia sa stále nepoučili. Toto je TOP 25 najpopulárnejších hesiel v roku 2015

O útok sa postaral hacker, ktorý sa ukrýva za prezývkou OurMine Team. Využil k tomu databázu uniknutých hesiel zo sociálnej siete LinkedIn, kde našiel aj heslo do účtu Marka Zuckerberga. Následne už nebolo náročné vyskúšať toto heslo aj na jeho ďalších internetových účtoch. O svoj úspech sa podelil prostredníctvom Zuckerbergovho účtu na sieťach Twitter a Pinterest. Je ale pravda, že Mark Zuckerberg nie je veľkým fanúšikom siete Twitter, kde jeho posledný príspevok pochádzal z roku 2012. Je tiež veľmi pravdepodobné, že nedošlo k žiadnemu úniku ďalších citlivých informácií a Facebook potvrdil, že Zuckerberg má už účty na týchto sieťach vo svojich rukách. Čo je ale na tom najzaujímavejšie? Jeho heslo do týchto účtov bolo “dadada”.

To naozaj nie je zložité heslo, ktoré nám odporúčajú použiť bezpečnostní analytici a experti. Práve naopak – ide o heslo, ktoré je jednoduché uhádnuť aj hrubou silou. Hackeri tvrdili, že ukradli aj Zuckerbergov účet na Instagrame, no to Facebook poprel. Jeho účet na najväčšej sociálnej sieti pritom zostal nedotknutý. Napriek tomu je ale zarážajúce, že Zuckerberg spravil takúto školácku chybu. Hoci tieto sociálne siete nevyužíva, hacker mohol v jeho mene napáchať aj viac škody. Našťastie sa iba pochválil svojim činom a na chvíľu sa tak zviditeľnil vo svetových médiách.

Zdroj: Business Insider, VentureBeat

7.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+